Fot. Red Bull Racing


Marko dementuje plotki o powrocie Ricciardo

Autor: | 12 maja 2020

Helmut Marko zapowiedział, że nie ma właściwie żadnych szans, aby Daniel Ricciardo powrócił w szeregi Red Bulla. Nawet jeśli mielibyśmy do czynienia z poważnym kryzysem u Alexandra Albona.

Austriak podkreśla, że jeżeli Taj będzie kontynuował swoje zeszłoroczne występy, to nie ma powodu aby dokonywać zmiany w składzie ekipy. Natomiast, jeżeli dopadnie go wielki kryzys formy to można rozważyć zmianę kierowcy, ale wtedy ekipa pomyśli nie tylko o Australijczyku.

– Jeśli Alex Albon będzie rywalizował, jak w zeszłym roku – i mocno wierzę, że tak będzie – pozostanie u nas. Dlatego Ricciardo nie ma prawie żadnych szans. Tylko jeśli Albon miałby z jakiegoś powodu całkowity kryzys, pomyślimy o innych kierowcach, ale nie dotyczy to tylko Ricciardo – powiedział Marko.

Ostatnio pojawiły się też przypuszczenia, że Red Bull mógłby się rozstać z szefem teamu, Christianem Hornerem. Marko podkreśla, że powstał delikatny konflikt, bowiem Brytyjczyk był przeciwny wprowadzeniu limitów budżetowych, za to całe kierownictwo firmy jest przekonane, że to dobry pomysł. Helmut uważa, że wciąż jest chęć współpracy ze strony koncernu.

– Oczywiście chcemy zatrzymać Pana Hornera. Jedyną rzeczą, która wydarzyła się ostatnio, było to, że był przeciwny limitowi budżetowemu, który pomaga wszystkim zespołom oszczędzać pieniądze. Staliśmy za tym. Właśnie dlatego był krótki spór – dodaje.

Został zapytany także o przygotowania do późnego rozpoczęcia sezonu. Twierdzi, że wszystko idzie bardzo dobrze. Jednak nie do niego należy decyzja czy wszystko się powiedzie. Jego zdaniem należy trzymać kciuki, aby nie było drastycznej podwyżki liczby zakażeń na świecie, bowiem to mogłoby powstrzymać władze F1 przed startem kampanii 2020.

– Przygotowania przebiegają idealnie. Teraz musisz tylko trzymać kciuki, aby nie było drastycznych zmian w liczbie zakażeń koronawirusem – kończy Austriak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *