Fot. ROKiT Williams Racing


PKN ORLEN żąda wyjaśnień od Williamsa

Autor: | 3 października 2019

Rzeczniczka prasowa PKN ORLEN poinformowała, że płocki koncern domaga się wyjaśnień od zespołu Williams Racing. Z wyścigu o GP Rosji przedwcześnie został wycofany Robert Kubica, by – jak brzmi oficjalne stanowisko zespołu – stajnia z Grove mogła zaoszczędzić części i dokończyć sezon.

GP Rosji było kolejnym pokazem kompromitacji w wykonaniu Williamsa. Brytyjski zespół nie ukończył wyścigu – George Russell miał problemy z samochodem i uderzył w bandy, z kolei Robert Kubica zjechał przedwcześnie do garażu decyzją ekipy z Grove. Jak się później okazało, Williams wycofał Polaka, by zaoszczędzić części do bolidu, których od początku sezonu zespół ma niedostatek.

Na komunikat prasowy Williamsa niemal natychmiast zareagowali polscy fani, którzy kpili i byli oburzeni decyzją stajni z Grove. Rozczarowania nie krył sam Kubica, który w rozmowie z TV Ziggo Sport powiedział, że weekend w Soczi był jego najgorszym w karierze.

Poirytowany zaistniałą sytuację jest także sponsor Kubicy oraz Williamsa, PKN ORLEN. Płocka firma współpracuje z brytyjskim teamem od kilku miesięcy, lecz w przyszłym sezonie umowa zostanie rozwiązana z powodu decyzji polskiego kierowcy o rozstaniu się z zespołem po zakończeniu trwającego sezonu F1. Dziś na twitterze, rzeczniczka prasowa firmy ORLEN Joanna Zakrzewska poinformowała, że koncern żąda wyjaśnień od Williamsa.

– W związku z wycofaniem Roberta Kubicy z niedzielnego wyścigu w ramach Grand Prix Rosji, zwróciliśmy się z oficjalną prośbą o wyjaśnienia do ROKiT Williams Racing. Na ich podstawie będziemy podejmować działania związane z egzekwowaniem zobowiązań wynikających z umowy – brzmi oświadczenie Zakrzewskiej w mediach społecznościowych.

Na tę chwilę Williams nie zdecydował się na wyjaśnienie tej sprawy. W opinii ORLENU, wycofanie przez stajnię z Grove sprawnego samochodu mogło stanowić zerwanie zobowiązań zapisanych w kontrakcie. Należy czekać na rozwój wydarzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *