Fot. ROKiT Williams Racing


Rozmowy trwają

Autor: | 15 listopada 2019

Podczas dnia medialnego Formuły 1 w Brazylii Robert Kubica pojawił się na konferencji prasowej i odpowiedział na nurtujące dziennikarzy pytania dotyczące jego przyszłości.

Robert Kubica jest łączony z wieloma zespołami i programami na sezon 2020. Po bieżącej kampanii Polak rozstanie się z Williamsem. Od momentu ogłoszenia tej informacji 34-latek prowadzi rozmowy w sprawie swojej przyszłości zarówno w Formule 1, jak i innej serii wyścigowej.

Kubica był gościem oficjalnej konferencji prasowej przed rozpoczęciem weekendu na Interlagos. Podczas niej otrzymał pytania o swoją przyszłość. Krakowianin odniósł się także do trwającego jeszcze sezonu i podsumował tę kampanię.

– Na moją dyspozycję w tym sezonie wpłynęło wiele różnych czynników, głównie w sposób negatywny. Przysłoniły one to, co naprawdę mogłem pokazać. Sporo osób uważało, że nie będę w stanie pokonać pierwszego zakrętu w sezonie, a okazało się, że otwierające okrążenia wychodziły mi bardzo dobrze – stwierdził 34-latek na spotkaniu z dziennikarzami, odnosząc się do tego, jak ocenia sezon 2019 w swoim wykonaniu.

Media nie mogły także przepuścić okazji i zadały Kubicy pytania, czy ten interesuje się serią DTM, z którą jest łączony w następnym sezonie. W rozmowie z Cezarym Gutowskim na briefingu Williamsa, krakowianin przyznał, że jest chętny na dołączenie do niemieckiej serii i skłamałby, gdyby twierdził, że nie interesuje go miejsce w tamtej stawce. 34-latek dodał, że sprawy jego rozmów „mają się całkiem dobrze”, a w ostatnich tygodniach działo się wiele w sprawie jego przyszłości – czasami pozytywnego, czasami nie.

Guenther Steiner przyznał, że jego zespół nadal czeka na decyzję polskiego kierowcy. Szef Haasa na padoku toru Interlagos powiedział, że sytuacja negocjacji Kubicy z jego zespołem nie uległa zmianie przez ostatnie dwa tygodnie i nie ustalono szczegółów ich współpracy.

– W tym momencie nasze rozmowy znajdują się w zawieszeniu. Od dwóch tygodni nie ma żadnego przełomu. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będziemy mogli coś potwierdzić – stwierdził.

Włoch dodał, że nie oczekuje od Kubicy, iż ten podejmie tę niełatwą decyzję w przeciągu najbliższych kilku dni. Rozmowy trwają, a Polak przyznał, że najprawdopodobniej będzie łączył kilka programów w przyszłym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *