Walencja ponownie zawita do F1?

Autor: | 27 kwietnia 2015

WalencjaSingapurskie przedsiębiorstwo planuje rozbudowę najlepszego miejskiego ośrodka w Europie.

n

W 2008 roku, jako gospodarz Grand Prix Europy, Walencja dołączyła do kalendarza Formuły 1. Jednak po sezonie 2012 została usunięta z powodu ciężkiej sytuacji finansowej. Ostatnio poinformowano, że tor jest w złym stanie, a most który kosztował dwa miliony euro jest wykorzystywany przez bezdomnych, którzy spędzają pod nim noc.

n

Jak się okazało, pewna singapurska firma ARC Resorts chce wpompować grube miliony w tym regionie. Planowana jest rozbudowa obiektu, w którym znalazłby się m.in. sześciogwiazdkowy hotel, kasyno, klub jachtowy, centrum handlowe. Wszystko po to, aby Walencja stała się najlepszym miejscem w Europie. Oprócz wszystkich atrakcji, korporacja ARC jest gotowa zainwestować kwotę sześciuset milionów euro do ożywienia Grand Prix Europy.

n

Strona motorsport.com donosi, iż singapurskie przedsiębiorstwo samo przyznaje, że ma ‘’bardzo dobre stosunki‘’ z władzami królowej sportów motorowych. Podobno przychody uzyskane w ramach całego projektu będą ‘’więcej niż uzasadnieniem’’, że europejskim gospodarzem Formuły 1 powinna być Walencja.

n

Na tę chwilę nie padły żadne poważne deklaracje, lecz sama inicjatywa wydaje się ciekawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *