Danilo Petrucci ukarany po GP Austrii

Autor: | 14 sierpnia 2016

Sędziowie nałożyli na Danilo Petrucciego karę cofnięcia o 3 pozycje na starcie przyszłotygodniowego wyścigu w Brnie i do jego konta dodali 1 punkt karny.

Wszystko to wynika z kolizji z Eugenem Laverty podczas ostatniego okrążenia GP Austrii. Włoch z Irlandczykiem walczyli o 11. pozycję, gdy przy próbie wyprzedzania doszło między nimi do kontaktu, w wyniku którego Laverty upadł i nie ukończył tego wyścigu.

Sędziowie przeanalizowali tę sytuację i uznali, że Danilo Petrucci jest winnym kolizji i zasługuje na karę. W związku z nią otrzymał 1 punkt karny i za tydzień zostanie cofnięty o 3 pozycje na starcie wyścigu.

Bardziej pokrzywdzony może czuć się jednak Eugene Laverty. Irlandczyk do tej pory punktował w każdym wyścigu sezonu i jego seria została zatrzymana w ostatnim zakręcie ostatniego okrążenia dzisiejszego wyścigu. W związku z tym nie szczędził słów krytyki wobec swojego rywala.

– W mojej opinii jechał bardziej niż agresywnie – to było zbyt wiele – mówi Irlandczyk.

– W trzecim zakręcie o mało co nie wjechał we mnie, zamiast wyprzedzać. Uderzył mnie w szczycie [zakrętu], a potem oddałem mu w czwartym zakręcie. Broniłem linii na ostatnim okrążeniu i on ponownie zrobił to samo – zbliżył się do wewnętrznej – i upadłem – opisuje wściekły Eugene Laverty.

– Nie jestem zadowolony, ponieważ z jego strony to stało się więcej niż raz. Kosztowało mnie to 11. miejsce, a my zbyt ciężko pracowaliśmy w ten weekend, żeby ktoś to zrujnował 200 metrów przed linią – dodaje.