Motocyklowe GP Włoch: Wypowiedzi zawodników po kwalifikacjach

Autor: | 21 maja 2016

Zapraszamy do zapoznania się z wypowiedziami motocyklistów po bardzo emocjonujących kwalifikacjach na torze Mugello.

Valentino Rossi (P1): Jestem bardzo, bardzo szczęśliwy, ponieważ to było dawno temu, kiedy ostatni raz byłem tutaj w Mugello na pole position, a w ostatnich latach zawsze dużo walczyłem. Od treningu wolnego, tego południa zrobiliśmy dobry krok z motocyklem i miałem dobre tempo. Kwalifikacje są zawsze trudne, ale zastosowaliśmy odpowiednią strategii w odpowiednim momencie kwalifikacji i jestem bardzo szczęśliwy, że wystartuję z pierwszej pozycji. Przede wszystkim to dla fanów, ale szczególnie ważne jest to tutaj, że jadę z przodu.

Maverick Vinales (P2): To był świetny dzień. Mimo mojej decyzji zespół dalej mnie wspiera, co wiele dla mnie znaczy. Od początku weekendu byłem tu szybki. Mamy wyśmienite tempo, dlatego liczę jutro na dobry wyścig. To będzie prawdziwa bitwa.

Andrea Iannone (P3): To jest zawsze pozytywne wystartować z pierwszego rzędu, ale w ubiegłym roku miałem dużo lepsze kwalifikacje! Poważnie mówiąc, spodziewałem się walki podczas jednookrążeniowego sprintu, ponieważ mój motocykl ślizgał się trochę z przodu i kiedy szukam prędkości w zakrętach, kierownica ma tendencje do zamykani i podjąłem pewne ryzyko. Mamy bardzo dobre tempo wyścigowe i zrobiliśmy naprawdę doskonałą FP4, sesję w gorącej temperaturze, co nie było łatwe. To była pierwsza prawdziwa sesja, w której nie byliśmy na czele, ale biorąc wszystko pod uwagę, dotychczas weekend był dla nas bardzo pozytywny. Zaczęliśmy dobrze i jestem przekonany, że mogę zrobić jutro dobry wyścig.

Marc Marquez (P4): Jestem zadowolony z dzisiejszego dnia. Rano czułem się bardzo komfortowo na motocyklu, ale po południu temperatura wzrosła i maszyna nie działała tak, jak chcieliśmy. Motocykl Hondy jest bardzo wrażliwy na zmiany temperatury asfaltu, jak i powietrza. W kwalifikacjach jednak było ok. Jest mi wstyd, że popełniłem błąd na ostatnim okrążeniu pomiarowym. Postaram się jutro, aby stanąć na podium.

Jorge Lorenzo (P5): We wszystkich sesjach treningowych z jakiegoś powodu nie mogliśmy wykorzystać przewagi z użycia nowej opony tak, jak inni zawodnicy. W kwalifikacjach zrobiłem najlepszy czas podczas trzech okrążeń, ale ciągle jest coś niedobrze z motocyklem i musimy to znaleźć do jutra, szczególnie na hamowaniu. Myślę, że nasze tempo jest lepsze, niż sugeruje nasza dzisiejsza pozycja i jutrzejszy wyścig będzie otwarty. Wielu kierowców ma możliwość, by wygrać.

Aleix Espargaro (P6): Drugi rząd to świetny rezultat. Walczyłem dzisiaj rano z motocyklem. Byłem bardzo zły, bo po trzech treningach byłem dopiero na szesnastym miejscu, co mnie niepokoiło. Znaleźliśmy jednak dobre ustawienia na kwalifikacje i dzięki temu jestem tak wysoko w kwalifikacjach. Tempo wyścigowe nie jest złe. Jutro postaram się o jak najlepszy wynik, chociaż będzie bardzo ciężko.

Dani Pedrosa (P7): Udało nam się poprawić wynik w porównaniu do Le Mans, co jest ważne i było naszym celem na dzisiejsze kwalifikacje. Musimy wnieść to do wyścigu. Jutro ważne będzie, aby wystartować dobrze i być mocnym na pierwszych okrążeniach. Spróbujemy zyskać kilka pozycji i utrzymać dobre tempo. Mam nadzieję wyciągnąć najwięcej z osiągniętego dzisiaj miejsca i wierzę, że moje tempo wyścigowe nie powinno być tak złe.

Bradley Smith (P8): Jestem bardzo zadowolony z najlepszej dzisiaj pozycji z niezależnych kierowców i jeśli zachowamy spokój, jutro będziemy mieć dobry wyścig. Z pewnością skorzystaliśmy z sytuacji, mimo że byliśmy konkurencyjni, ponieważ kilku z najlepszych skończyło swój występ na Q1. Dlatego też cieszę się, że dostaliśmy się do drugiej kwalifikacji dzięki dobremu występowi w FP3. Wiemy, że jutro będzie gorąco i byłem w stanie przetestować dzisiaj wszystkie opony. Mam dość jasny pomysł, z jakiego ogumienia skorzystam. Istnieje jeszcze kilka udoskonaleń do zrobienia, ale plan na wyścig jest taki, by mieć dobry start i spróbować utrzymać się za gościami fabrycznymi tak długo, jak to będzie możliwe, a potem zobaczymy co się stanie.

Danilo Petrucci (P9): Zrobiliśmy trzeci rząd i początkowo prawie tego nie celebrowaliśmy, bo oczekiwania były naprawdę wysokie, co do naszego domowego wyścigu. Oczywiście, jestem szczęśliwy z tego rezultatu i z pracy, jaką wykonaliśmy. Zrobiłem swój najlepszy czas na Mugello i jest to wielka satysfakcja. To dopiero mój drugi wyścig i brakuje mi kilometrów, podczas gdy inni kierowcy są już w dobrej kondycji. Dlatego jestem trochę zaniepokojony swoją formą fizyczną na jutro. Mam nadzieję, że będzie dobrze i być może kilka pierwszych okrążeń będzie w stanie mi pomóc, bo znam dość dobrze ten tor.

Scott Redding (P10): Myślę, że mogliśmy być trochę wyżej w kwalifikacjach. Czułem dobrze motocykl, ale miałem problem z rozgrzaniem opon. W szybkich zakrętach miałem problem z przednią miękką oponą. Jestem zadowolony z trzeciej sesji treningowej, bo pokazaliśmy dobre tempo wyścigowe. Zawsze moim najgorszym dniem weekendu jest sobota, ale tym razem pech mnie dosięgnął, dlatego liczę jutro na wyścig i solidne punkty. Dziękuję mojemu zespołowi za wspaniałą pracę.

Michele Pirro (P11): Sesja kwalifikacyjna nie poszła po mojej myśli. Na początku czasówki, miałem problemy z motocyklem, przez co zostałem zmuszony do zjazdu do boksów. Wsiadłem na drugą maszynę, ale nie czułem jej dobrze. Na dodatek nie miałem szczęścia do miejsca na torze, ponieważ na każdym moim pomiarowym okrążeniu trafiałem na innego zawodnika. Zmarnowałem dwa komplety opon. Mieliśmy szanse na drugi rząd, ale mówi się trudno. Takie rzeczy się zdarzają, ale mam nadzieję, że jutro pokażemy potencjał Ducati.

Yonny Hernandez (P12): Jestem bardzo szczęśliwy, bo dziś rano mieliśmy tempo, aby awansować do Q2. Myślę, że zrobiliśmy kawał dobrej roboty w ten weekend. Jestem dumny z mojego zespołu, ponieważ cały czas pracują, abyśmy mieli konkurencyjną maszynę. Wiem, że moje tempo wyścigowe nie jest złe, dlatego chciałbym zakończyć jutrzejszy wyścig w pierwszej dziesiątce.

Andrea Dovizioso (P13): To był bardzo trudny dzień. Rano nie czułem dobrze motocykla, co kosztowało mnie wypadnięciem z czołowej 10. W czwartej sesji treningowej wykonaliśmy kawał dobrej roboty, dlatego miałem nadzieję, że awansujemy do Q2. Podczas kwalifikacji jechałem na twardej oponie. Liczyłem, że w razie, gdybym awansował do drugiej części czasówki, to oszczędziłbym miękkie opony na tę sesję. Jestem rozczarowany, ponieważ liczyłem na drugi rząd w kwalifikacjach.