Valentino Rossi czuje się już lepiej po motocrossowym upadku

Autor: | 26 maja 2017

Wszystkich kibiców Valentino Rossiego zaniepokoiła wczoraj informacja o upadku 9-krotnego motocyklowego mistrza świata podczas motocrossowego treningu. Wygląda jednak na to, że 38-latek czuje się już lepiej i bez przeszkód wystartuje w przyszłotygodniowym GP Włoch na torze Mugello.

Valentino Rossi razem ze swoimi przyjaciółmi ścigał się wczoraj motocrossem na obiekcie Cross Club Cavallara. Na jednym z okrążeń upadł i z obrażeniami klatki piersiowej oraz brzucha trafił do pobliskiego szpitala w Rimini. Pozostał w nim na noc na obserwacji i poddano go dalszym badaniom. Wczorajszy komunikat Yamahy wykluczał już jednak jakiekolwiek złamania.

Na porannej wizycie lekarskiej, Valentino przyznał, że zarówno ból w klatce piersiowej, jak i w brzuchu jest już mniejszy, niż wczoraj. Jak wynika z opinii doktorów, przyczyną bólu są urazy nerek i wątroby. Na szczęście nie rozwinęły się one w nic poważniejszego. Rossi również jest w dobrym nastroju, rano zrobił sobie selfie z pielęgniarkami.

Włoch pozostaje na razie w szpitalu, gdzie będzie poddawany dalszej diagnostyce. Jeśli wyniki badań będą pozytywne, zostanie wypisany do domu jeszcze dzisiaj. Najprawdopodobniej jego występ w GP Włoch jest niezagrożony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *