Formuła E: Nicolas Prost zawiedziony wynikiem w Marrakeszu

Autor: | 13 listopada 2016

Nicolas Prost zajął bardzo dobre czwarte miejsce w wyścigu o ePrix Marrakeszu. Jednak Francuz nie był do końca zadowolony ze swojego występu.

Syn czterokrotnego mistrza świata Formuły 1, Alaina Prosta pojechał dobrze, ale zdawał sobie sprawę z tego, że mogło być lepiej. Jego zespołowy partner z Renault e.dams, Sebastien Buemi świetnie zaczął sezon od dwóch zwycięstw, a Nico dwukrotnie był czwarty.

Prost był sfrustrowany zaledwie szóstą pozycją w kwalifikacjach, co jego zdaniem bardzo utrudniło mu walkę o podium. Jednak Buemi startował do marokańskiego wyścigu z siódmego pola, a mimo tego był bardzo szybki i zwyciężył. 35-latek jest wolniejszy od Szwajcara i na torze w Marrakeszu mieliśmy kolejne potwierdzenie tej prawidłowości.

– Jestem zadowolony z mojego wyścigu, ale też lekko sfrustrowany, że nie byłem w stanie zakwalifikować się na lepszej pozycji. Pokazywałem dobre tempo w treningach, ale w Q1 było bardzo trudno. Nawet biorąc pod uwagę fakt, że byłem blisko Super Pole Session. Na okrążeniu wyjazdowym zużyłem trochę za dużo energii i musiałem ją oszczędzać podczas pierwszego stintu. Mimo tego udało mi się wyprzedzić Daniela Abta, a potem mocno naciskać. Oczywiście, wolałbym stanąć na podium, ale najważniejszą rzeczą są punkty – powiedział Prost.