Fot. Red Bull Content Pool


Hyundai skorzysta z zeszłorocznych samochodów

Autor: | 17 stycznia 2018

Michel Nandan poinformował, że ekipa Hyundaia w pierwszych rundach sezonu 2018 będzie korzystała z ewolucji i20 Coupe WRC z końcówki poprzedniego roku.

W kampanii 2017 zespół z Alzenau wykorzystał wszystkie jokery umożliwiające wprowadzanie poprawek do auta, więc następne będą możliwe dopiero w połowie sezonu. Teraz dział techniczny prawdopodobnie pracuje nad rozrządem i dyferencjałem. Również M-Sport skorzystał z kilku jokerów, a obecnie pracuje również nad dyferencjałem oraz karoserią. Nandan spodziewa się, że podobnie, jak w zeszłym roku Toyota zrobi spore postępy, dlatego i Hyundai, który posiadał najlepszy samochód, musi ciężko pracować.

– Pracujemy nad tym i nie wiemy jeszcze, na co wykorzystamy jokera. Prawdopodobnie postawimy na centralny dyferencjał. Uważamy, że samochody będą bardzo do siebie zbliżone, tak samo jak w zeszłym roku. Widzieliśmy, że Toyota robiła zdecydowane kroki do przodu w trakcie trwania sezonu i spodziewam się, że teraz będzie podobnie. Ford również wykorzystał kilka jokerów i pracują nad dyferencjałem i karoserią. Poprawki, które dotychczas zastosowaliśmy miały przede wszystkim na celu poprawę niezawodności samochodu. W zeszłym roku to był nasz priorytet. W Monte Carlo wykorzystamy dwie nowe karoserie i jedną z zeszłego roku – powiedział Nandan.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *