Fot. Volkswagen Motorsport


Petter Solberg chce wystartować w WRC

Autor: | 3 lutego 2018

Petter Solberg zakomunikował, że chciałby ponownie wziąć udział w rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata. Od 2013 roku Norweg jest zawodnikiem rallycrossu, w którym dwukrotnie zdobył tytuł mistrza świata.

W ostatnim czasie Norweg będący ostatnim mistrzem WRC przed erą Sebastienów Loeba i Ogiera, testował Volkswagena Polo GTI R5. To pokazuje, że jazdami nowym autem koncernu z Wolfsburga się sami mistrzowie kierownicy. Oprócz niego robili to dwukrotny mistrz świata Marcus Gronholm oraz Pontus Tidemand, triumfator klasyfikacji WRC-2 w sezonie 2017.

Solberg ma bardzo dobre wrażenia z testów Polo. Uważa, że samochód jest świetny. Teraz chciałby wystartować tym autem, w rundzie mistrzostw świata. Byłby to jego pierwszy występ w WRC od 2012 roku, kiedy w Rajdzie Katalonii zajął 11. lokatę. Doświadczony zawodnik przyznaje, że ciekawie byłoby rywalizować z własnym synem. Oliver ma zaliczyć Rajd Wielkiej Brytanii. David Evans z Autosportu zapytał go też o mniejszą presję z racji ewentualnego startu w WRC-2, ale Petter odparł, że w mistrzostwach świata zawsze jest presja.

– Szczerze mówiąc, samochód był fantastyczny. Dobrze się prowadzi i jest przewidywalny, a to ważne jeśli chodzi o samochód R5. Zaliczyłem testy w tym aucie, a teraz chciałbym wystartować w jakimś rajdzie. Nie wiem czy to jest realne. Nie rozmawiałem o tym z nikim z Volkswagena, ale chciałbym to zrobić. Może Rajd Wielkiej Brytanii byłby dobrym pomysłem. Jeśli Oliver tam wystartuje, rywalizacja z nim byłaby fajną historią. Zawsze jest presja, kiedy startujesz w mistrzostwach świata. W każdej sytuacji rywalizacja jest dobra, ale sam wywieram na siebie presję – powiedział Solberg.

Już niedługo Petter wraz ze swoją żoną Pernillą wystartują w rajdzie. Będzie to Historyczny Rajd Szwecji. Zasiądą oni w Fordzie Escort MK2.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *