Fot. Red Bull Content Pool


Promotor WRC zainteresowany powrotem Rajdu Polski

Autor: | 1 lutego 2019

W rozmowie z niemieckim Rallye Magazin, dyrektor WRC Promoter Oliver Ciesla stwierdza, że jest szansa na powrót Polski do kalendarza mistrzostw świata. Europa jest strategicznym punktem dla motoryzacyjnych gigantów, a w krajach centralnej i wschodniej Europy nie ma żadnej rundy.

Ciesla uważa, że Polska jest wielkim rynkiem dla WRC. Jest tu sporo fanów i duże zainteresowanie mediów. W dodatku wcześniej fani Otta Tanaka jeździli tłumnie na Mazury, bowiem był to dla nich najbliższy rajd.

– Wciąż pamiętamy o tych problemach i zachowaniu kibiców. Jednak z drugiej strony mamy tu dobrą organizację i jesteśmy zainteresowani, aby Polska ponownie była kandydatem do WRC. Polska jest wielkim rynkiem dla rajdów, z dużą ilością kibiców i wspaniałymi relacjami w mediach. Polska ma świetne portfolio i jeżeli jest szansa na przywrócenie tego kraju to chętnie bym to zobaczył – powiedział Ciesla.

Ostatni raz mieliśmy okazję oglądać załogi WRC w Mikołajkach latem 2017 roku. Później Polska wyleciała z kalendarza z uwagi na duże zaniedbanie organizatora i zachowanie kibiców. Problemem były także pieniądze, bowiem chciano zrobić miejsce dla Turcji, która posiada dużo większe zaplecze i co najważniejsze – ogromne wsparcie rządu. Tego Rajd Polski nie ma i nie zanosi się na zmianę w tym względzie. W 2018 roku impreza ta przeniosła się do RSMP oraz ERC. Wtedy odbywała się we wrześniu, a w tym sezonie przeniesiono termin na czerwiec, czyli na taki, w którym miał miejsce będąc jeszcze rundą WRC.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *