Fot. Red Bull Content Pool


Rajd Meksyku: Ogier coraz bliżej, awaria Greensmitha

Autor: | 14 marca 2020

Sebastien Ogier/Julien Ingrassia powiększają przewagę w Rajdzie Meksyku. Teemu Suninen/Jarmo Lehtinen tracą 28,3 sekundy do liderów, a Ott Tanak/Martin Jarveoja 34,9 sekundy.

Na dzisiejszych oesach leży sporo kamieni i zawodnicy muszą uważać. Jednak wszystkie załogi ukończyły pierwszą pętlę.

Ogier zaatakował na Guanajuatito, a potem kontrolował już przewagę. Prawie pół minuty traci do niego Suninen, który jednak nie myśli o walce z Francuzem. Musi bronić się przed Tanakiem, który jest już tylko 6 sekund z tyłu i cały czas naciska. Prawdopodobnie Fin nie będzie w stanie odeprzeć jego ataków.

Dziesięć sekund za Estończykiem jadą Elfyn Evans/Scott Martin, którzy starają się przyspieszać, lecz ruszają na oesy jako trzecia załoga, więc nie mają łatwego zadania. Tanak uciekł już wyraźnie, ale jeśli utrzymają tempo to mogą mieć szansę na rywalizację z Suninenem. Piąci są Kalle Rovanpera/Jonne Halttunen, którzy nie są w stanie utrzymać rytmu Otta i Elfyna. Zbierają doświadczenie będąc drugim duetem na trasie i to jest dla nich ważne.

Kolejne cztery miejsca zajmują załogi w autach R5: Pontus Tidemand/Patrik Barth, Nikołaj Griazin/Jarosław Fiodorow, Marco Bulacia Wilkinson/Giovanni Bernacchini, Ole Christian Veiby. Natomiast dziesiątkę zamknęli Gus Greensmith/Elliott Edmondson, którzy na OS14 zatrzymali się na 10 minut z uwagi na problemy z przepustnicą i mocą auta. Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul wrócili do walki i zajmują 17. pozycję. Dostali dziś kary czasowe, bowiem umyślnie spóźnili się na punkt kontrolny, by startować między Evansem a Tanakiem, bowiem pierwotnie otwierali trasę.

W WRC-2 prowadzi Tidemand przed Griazinem i Veibym, natomiast w WRC-3 liderem jest Bulacia. Kolejne miejsca zajmują Emilio Fernandez/Ruben Garcia i Ricardo Trivino/Marc Marti. Kajetan Kajetanowicz/Maciej Szczepaniak wciąż są na czwartej lokacie.

Druga pętla rozpocznie się drugim przejazdem Guanajuatito o godzinie 21:56 polskiego czasu.

Fot. ewrc-results.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *