Fot. Red Bull Content Pool


Toyota wprowadzi zmiany w konstrukcji Yarisa WRC

Autor: | 1 listopada 2017

Tommi Makinen zapowiedział, że Yaris WRC przejdzie pewne zmiany konstrukcyjne. Ma to sprawić, że pojazd Toyoty będzie bardziej konkurencyjny w przyszłym sezonie.

Jedną ze zmian będzie nowy pakiet aerodynamiczny, który pojawi się już w styczniu w Monte Carlo. Przód auta ma być bardziej otwarty, co zapewni lepsze chłodzenie. To ma zlikwidować kłopoty z przegrzewaniem silnika, które kilkukrotnie pozbawiły Jari-Matti Latvalę dobrych wyników. Szef Toyoty zapowiada też zmianę przedniego zderzaka, który od tej pory będzie składał się z pojedynczych elementów.

– Zastosujemy pewne modyfikacje. Jedną z nich, którą będzie można zauważyć, jest nasz nowy pakiet aerodynamiczny na Monte Carlo. Nie będzie on jednak bardziej skomplikowany niż ten, którego używamy obecnie. Przód samochodu będzie bardziej otwarty, by zapewnić lepsze chłodzenie oraz lepszy przepływ aerodynamiczny, co powinno poprawić samochód. Wprowadzone zmiany nie będą ogromne, ale ułatwią nam obsługę samochodu. Na przykład przedni splitter musi być mały, aby był skuteczny w kwestii aerodynamiki. Obecnie przedni zderzak jest jednoczęściowy i gdy zniszczysz dowolną część, to potrzeba wymienić całość. Teraz będą to pojedyncze elementy, co sprawi, że zaoszczędzimy też pieniądze – opowiedział Makinen.

Fin mówił też, że w planie jest budowa auta R5. Na razie jednak ten projekt jest daleko, bo nawet nie wytypowano seryjnego samochodu, który miałby być bazą pod rajdówkę tej kategorii.

– Rozmawiamy o projekcie R5. To bardzo ciekawa kategoria i chcielibyśmy dostarczać klientom Toyotę w tej specyfikacji. Naszym celem jest budowa auta, które będzie na tak wysokim poziomie, jak projekt WRC. Jeśli chodzi o termin stworzenia pojazdu, to wszystko jest zależy od dostępności odpowiedniego samochodu seryjnego – dodaje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *