WRC: Gus Greensmith pokazał malowanie Fiesty

Autor: | 31 stycznia 2017

Gus Greensmith zaprezentował jak będzie wyglądał jego samochód w sezonie 2017. 20-latek zaliczy w tym roku awans z Drive DMACK Fiesta Trophy do WRC-2, gdzie będzie rywalizował Fordem Fiestą R5.

Dla młodego Brytyjczyka będzie to sezon pełen zmian. Były juniorski bramkarz Manchesteru City będzie występował z nowym pilotem. Alexa Gelsomino zastąpi doświadczy Craig Parry, który wcześnie zasiadał na prawym fotelu Elfyna Evansa. Natomiast Fiestę R2, z którą udało się osiągnąć czwarte miejsce w ubiegłorocznej edycji DDFT, zastąpi również auto M-Sportu, ale już w specyfikacji R5.

Program Greensmitha obejmuje sześć występów w WRC-2. Zmagania rozpocznie już w Szwecji, a później pojawi się też w Portugalii, Polsce, Niemczech, Katalonii i Walii. Brytyjska załoga przyjechała również na Rajd Monte Carlo, gdzie wykonali zapoznanie i opisywali trasę.

– Czuję się gotowy na takie wyzwanie. Uważam, że pokazałem, że w WRC-2 mogę pokazać takie tempo, jakie prezentowałem w DDFT. Zapowiada się świetnie. Mam nadzieję, że przejedziemy wiele kilometrów i pokażemy potencjał. To idealna okazja, żeby zacząć współpracę z utalentowanym Craigiem Parrym. Muszę pomyśleć o przyszłości mojej kariery. Muszę otaczać się najlepszymi ludźmi – powiedział Gus.