Akcje spadają, aby rozpocząć pracowity tydzień zarobków, dane o inflacji

Akcje amerykańskie wydłużyły w poniedziałek serię niestabilnych obrotów Wall Street wchodzi w sezon wyników za trzeci kwartał i dołączone do zbioru oświadczeń o inflacji.

S&P 500 (^ GSPC) spadła o 0,6% po wyższym początku, podczas gdy Dow Jones Industrial Average (^ DJIW dół 40 punktów lub 0,1%. Zaawansowany technologicznie kompozyt Nasdaq (^IXICspadła o 1%.

Indeks zmienności CBOE (^VIX), który mierzy krótkoterminowe oczekiwania dotyczące zmienności rynku, jest zbliżony do poziomu 33. Rentowności obligacji skarbowych zwiększyły ich ostatnie wzrosty. Ropa wycofała się po wzroście o 17% w zeszłym tygodniuWielki skok od czasu inwazji Rosji na Ukrainę.

Ruchy przychodzą po niekonsekwentnym tygodniu, który rozpoczął się ostrym rajdem Zakończył się ostrą wyprzedażą Wymazało większość zysków. Niedawny spadek był napędzany bodźcem Raport o mocnych wrześniowych pracach Tak zapewnili inwestorzy przedstawiciele Rezerwy Federalnej Nie ma odejścia od ścisłej polityki pieniężnej Wkrótce.

Według Nicholasa Colesa z DataTrek Research, benchmarkowy indeks S&P 500 spadł o 23,6% od początku roku do piątkowego zamknięcia, ale dziewięć pojedynczych dni sesyjnych połączyło się w 32-punktowy spadek.

Dodał, że większość słabszych dni miała miejsce w związku z wydarzeniami związanymi z indeksem cen towarów i usług konsumenckich (CPI) lub Rezerwą Federalną, z których jeden był spowodowany napięciami między Rosją a Ukrainą, a dwa z powodu słabych danych o zyskach przedsiębiorstw. Oczekuje się, że wszystkie te czynniki będą testować amerykański rynek akcji w nadchodzącym tygodniu.

Handlowcy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 7 października 2022 r. REUTERS/Brendan McDermid

Dzięki wynikom JP Morgan inwestorzy szykują się na lawinę zysków banków, która oznacza początek nowego okresu sprawozdawczego (JPM), Miasto (C), Wells Fargo (WFC) i Morgan Stanley (Pani) wszystkie zostaną zamknięte. Inne firmy, w tym PepsiCo, mają przedstawić raport w tym tygodniu.WERWA) i Delta Air Lines (DAL)

Badacze A Bolesny sezon zarobków Stała inflacja, wysokie stopy procentowe i problemy geopolityczne obciążają wyniki firm.

„Bessa nie skończy się, dopóki pogarszający się obraz fundamentalny nie zostanie w pełni zdyskontowany”, powiedział w notatce główny strateg akcji Morgan Stanley, Mike Wilson.

Na talerzu Wall Street Dane o cenach konsumenckich we wrześniu, jedno z najważniejszych oświadczeń przed kolejnym listopadowym posiedzeniem FOMC poświęconym kształtowaniu polityki. Oczekuje się, że czytanie nagłówków znów będzie umiarkowane, ale wszystkie oczy będą skierowane na „podstawową” część raportu, która usunie niestabilne kategorie żywności i energii. Według najnowszych szacunków, ekonomiści ankietowani przez Bloomberg Project Center CPI wzrosły do ​​6,5% z 6,3% w skali roku.

„Zmienność na rynkach akcji i instrumentów o stałym dochodzie będzie trwała, dopóki nie pojawi się wyraźny sygnał, że inflacja jest pod kontrolą”, powiedział w niedawnym komunikacie Peter Essell, szef zarządzania portfelem w Commonwealth Financial Network.

Alexandra Semenova jest reporterką Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze @alexandraandnyc

Kliknij tutaj, aby uzyskać najnowsze trendy giełdowe ze strony Yahoo Finance

Kliknij tutaj, aby uzyskać dogłębną analizę, w tym najnowsze wiadomości giełdowe i wydarzenia związane z ruchami giełdowymi

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe od Yahoo Finance

Pobierz aplikację Yahoo Finance Jabłko Lub Android

Obserwuj Yahoo Finance Świergot, Facebook, Instagram, Flipboard, LinkedInI Wskaźnik sieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *