Betterman, kandydat do Senatu Demokratów z Pensylwanii, organizuje swój pierwszy wiec wyborczy od czasu udaru mózgu w maju.

Komentarz

Gubernator Pensylwanii John Fetterman, kandydat Demokratów do Senatu, zorganizuje swój pierwszy publiczny wiec w przyszłym tygodniu po tym, jak na cztery dni przed prawyborami 17 maja doznał niemal śmiertelnego udaru, jego kampania ogłosiła w piątek.

12 sierpnia Erie, Pensylwania, jedna z dzielnic swingowych stanu. Zaplanowany jest rajd Fetterman niedawno zaczął brać udział w wydarzeniach związanych ze zbieraniem funduszy osobiście i wystąpił w kilku krótkich publicznych wystąpieniach – ale nic na taką skalę. Zaplanowane na przyszły tydzień.

„Przed wyborami w 2020 roku powiedziałem, że gdybym mógł poznać jeden fakt o wynikach, mógłbym powiedzieć, kto wygra Pensylwanię. „Kto wygra hrabstwo Erie, wygra Pensylwanię” – powiedział Fetterman w oświadczeniu ogłaszającym wiec. „Hrabstwo Erie jest najważniejszym okręgiem w Pensylwanii. Odwiedziłem Erie dziesiątki razy w przeszłości i jestem zaszczycony i dumny, że mogę tu wrócić na szlak kampanii.

Donald Trump wygrał hrabstwo Erie w 2016 roku, a Joe Biden w 2020 roku.

Fetterman zmierzy się w listopadowych wyborach z znanym lekarzem Mehmetem Ozem. Oz był aktywny na ścieżce kampanii od czasu, gdy dominował w prawyborach republikanów, choć spotykał się z krytyką. jest zgłoszone Wycieczki do Irlandii i Palm Beach na Florydzie.

Pomimo jego nieobecności na szlaku kampanii, niedawny sondaż pokazał Fettermana na czele. Sondaż Fox News opublikowany 28 lipca pokazał, że Fetterman prowadzi Oz o 11 punktów, od 47 do 36 procent.

W Wywiad pod koniec zeszłego miesiąca W swoim pierwszym wywiadzie dla mediów od czasu udaru — z Pittsburgh Post-Gazette — Fetterman powiedział, że jest gotowy, aby wrócić na właściwe tory.

„Od czasu do czasu w rozmowie mogę przeoczyć jedno słowo lub źle wymówić kilka słów. Nawet wtedy myślę, że to rzadkie” – powiedział Fetterman. „Więc czuję, że jesteśmy gotowi do ucieczki, i to jedyny mam problem. To cała prawda, 100 procent.

Biuro kampanijne Fettermana ogłosiło 15 maja, dwa dni przed prawyborami, że doznał udaru mózgu, „skrzepu w moim sercu w nadgodzinowym rytmie migotania”. Lekarze „szybko i całkowicie usunęli guza, odwrócili udar i opanowali moje serce” – powiedział Fetterman w oświadczeniu wydanym przez jego kampanię. Lekarze przymocowali rozrusznik do defibrylatora.

Powiedział Post-Gazette, że „nie ma fizycznych ograniczeń”, codziennie pokonuje cztery do pięciu mil w 90-stopniowym upale, dobrze rozumie słowa i nie traci pamięci. Powiedział, że pracuje z logopedą i czasami ma problemy ze słyszeniem.

Ustępujący Senat. Patryka J. Wyścig o zajęcie miejsca Toomeya (R) jest uważany za jeden z najbardziej konkurencyjnych w kraju i może pomóc w określeniu większościowej kontroli w Senacie.

Narodowy Komitet Senatorski Republikanów, ramię kampanii GOP, drażnił się z Fettermanem, pytając: „Widziałeś tego faceta?”

Na kilka godzin przed ogłoszeniem kampanii Fettermana wysłał kolejny komunikat, nazywając go „kolejnym piątkiem bez Fettermana”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *