Brytyjski funt piły po mieszanych wieściach z Banku Anglii

Na tej ilustracji pokazano funt brytyjski.

Carol Cerevis | Rakieta świetlna | Dobre zdjęcia

The funt brytyjski Odrobił straty po raporcie Financial Times w środę rano Bank Anglii wyraził zainteresowanie rozszerzeniem swojego prywatnego programu awaryjnego skupu obligacji.

Raport, w którym cytowano anonimowe źródła, został oparty na komentarzach gubernatora BOE Andrew Baileya. Bank centralny zakończy program ratunkowy w piątek Jak planowano.

Przemawiając na spotkaniu zorganizowanym przez Institute of International Finance w Waszyngtonie we wtorek, Bailey powiedział, że „częścią istoty interwencji w stabilność finansową jest to, że jest ona wyraźnie tymczasowa”.

Bank Anglii nie odpowiedział od razu na prośbę CNBC o komentarz do raportu FT poza godzinami pracy.

The funt W porannym handlu w Azji spadł on do 1,0922 USD po opublikowaniu raportu FT. W środę o 6 rano czasu londyńskiego handlowano na 1,0988 USD.

Prośby o rozszerzenie

Ale Bailey powiedział we wtorek późnym wieczorem, że BOE nie zamierza dalej kupować obligacji, aby ustabilizować rynek.

„Ogłosiliśmy, że odejdziemy do końca tego tygodnia. Uważamy, że potrzebna jest restrukturyzacja” – powiedział.

„Moja wiadomość do zaangażowanych funduszy i wszystkich firm zaangażowanych w zarządzanie tymi funduszami: Masz teraz trzy dni. Musisz to zrobić”.

Daniel Antonucci, główny ekonomista i strateg makro w Quintet Private Bank, powiedział w środę CNBC, że skoro motorem zmienności rynków jest polityka fiskalna, a nie Bank Anglii, bank centralny może zrobić tylko tyle, aby uspokoić walutę i obligacje. Rynki.

„To polityka fiskalna, niestabilność, jaką tworzy na rynku – patrzysz na sektor emerytalny, patrzysz na rynek kredytów hipotecznych – i, co zrozumiałe, bank stara się wypełnić swój mandat stabilności finansowej” – powiedział Antonucci.

„Podejrzewam, że na rynku będzie kilka tygodni zmienności i niepewności. Następnym katalizatorem jest w zasadzie pełny budżet z prognozą OBR, czy sytuacja może się ustabilizować”.

ANZ Bank twierdzi, że wciąż brakuje nam funta brytyjskiego

Brytyjski minister finansów Kwasi Kwarteng ogłosił w poniedziałek, że pełny plan fiskalny rządu oraz prognozy Niezależnego Biura Odpowiedzialności Budżetowej zostaną przedstawione w ciągu trzech tygodni do 31 października.

Bank Anglii również wskazał tego samego dnia, że ​​rozpocznie wyprzedaż swoich akcji w złocie w ramach ilościowego cyklu zacieśniania i stymulacji monetarnej z czasów pandemii.

— Przyczynili się do tego Elliott Smith i Jenny Reid z CNBC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *