Czy pozostałości Cindy ponownie uformują się w nową tropikalną depresję lub Tropical Storm Dawn w pobliżu Bermudów?

Tropikalna burza Cindy rozproszyła się w Oceanie Atlantyckim w niedzielę wieczorem, ale Narodowe Centrum Huraganów (NHC) monitoruje jej pozostałości pod kątem możliwej przebudowy jeszcze w tym tygodniu.

NHC poinformowało, że obszar niskiego ciśnienia, który kiedyś był związany z burzą tropikalną Cindy, powoduje rozproszone opady deszczu i burze ponad 400 mil na południe od Bermudów.

Oto słowa, które usłyszysz podczas sezonu huraganów

Oczekuje się, że silne wiatry na wyższych poziomach uniemożliwią przebudowę systemu w ciągu następnego dnia lub dwóch. Jednak NHC powiedziało, że warunki środowiskowe staną się bardziej sprzyjające dla stopniowego odrastania w ciągu najbliższych siedmiu dni.

Oczekuje się, że system będzie stopniowo przesuwał się na północ w zachodniej części Oceanu Atlantyckiego, przechodząc w pobliżu Bermudów w czwartek.

NHC daje 10% szans na uformowanie się pozostałości Cindy w ciągu następnych 48 godzin i 30% szans na rozwinięcie się w ciągu następnych siedmiu dni.

7 faktów, które musisz wiedzieć o huraganach

Cindy do Dona?

Chociaż obszar deszczu i burz, który śledzi NHC, był kiedyś burzą tropikalną Cindy, jeśli ponownie uformuje się jako burza tropikalna, otrzyma nową nazwę: Świt.

Bo to, co zostało z Cindy, wypadło z obiegu.

Dlatego jeśli burza przegrupuje się, tworząc nową tropikalną depresję lub burzę, otrzyma nowy numer (Tropical Depression Five), a następnie nową nazwę (Tropical Storm Dawn).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *