Detroit odnotowuje wzrost liczby ludności po raz pierwszy od 1957 r

(CBS DETROIT) – Według nowych szacunków Urzędu Spisu Ludności Stanów Zjednoczonych, po dziesięcioleciach populacja Detroit w końcu ponownie wzrosła.

Detroit zyskało 1852 mieszkańców między 1 lipca 2022 r. a 1 lipca 2023 r., zwiększając populację do 633 366 osób. miasto Sześć dekad wzrostu zniknęłoZamiast tego od 1958 roku co roku obserwuje się spadek liczby ludności.

Po opublikowaniu nowych danych Detroit jest obecnie 26. najbardziej zaludnionym miastem w USA, awansując o trzy pozycje z 29. w 2023 r. i wyprzedzając Memphis, Louisville i Portland.

„Od jakiegoś czasu wiemy, że populacja Detroit rośnie, ale po raz pierwszy Biuro Spisu Ludności USA potwierdziło to w swoich oficjalnych szacunkach” – powiedział burmistrz Mike Duggan.

Prawdziwą miarą sukcesu, powiedział Duggan, jest to, czy więcej ludzi przeprowadza się do miasta, niż je opuszcza.

„Ten dzień jest przeznaczony dla mieszkańców Detroit, którzy zostali, i wszystkich tych, którzy ciężko pracowali, aby Detroit stało się lepszym miejscem do życia” – powiedział Duggan.

W 2022 r. US Census Bureau oszacowało populację Detroit na 620 376, ale po tym, jak Duggan zakwestionował te liczby, liczbę tę skorygowano do 631 218.

Detroit doświadczyło największego wzrostu liczby ludności ze wszystkich miast w stanie Michigan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *