Dziewięć osób, w tym były kongresmen Stanów Zjednoczonych, zostało oskarżonych w sprawach dotyczących wykorzystywania informacji poufnych

NOWY JORK (AP) – Dziewięć osób, w tym były kongresmen USA z Indiany, dyrektorzy firmy technologicznej, stażysta agenta FBI i bankier inwestycyjny, znalazło się wśród oskarżonych w poniedziałek w czterech oddzielnych i niepowiązanych schematach wykorzystywania informacji poufnych. Opłaty w Nowym Jorku.

Był to jeden z najbardziej znaczących ataków organów ścigania na wykorzystywanie informacji poufnych w ciągu dekady, a prokurator i inni urzędnicy federalni obiecali odnowić wigor w podobnych sprawach w przyszłości. Powiedzieli, że oszustwo spowodowało miliony dolarów nielegalnych zysków dla oskarżonych zarówno na wybrzeżach, jak iw Ameryce Środkowej.

Adwokat USA Damian Williams powiedział na konferencji prasowej, że te sprawy, oprócz kilku innych niedawno ogłoszonych działań związanych z wykorzystaniem informacji poufnych, odzwierciedlają jego zaangażowanie w „nieustanne wysiłki na rzecz wykorzenienia przestępczości na naszych rynkach finansowych”.

„Na naszych rynkach panuje zero tolerancji, zero tolerancji dla oszustw” – powiedział Gurbir S., dyrektor Wydziału Egzekwowania SEC. – powiedział Grewal.

Jeden z zarzutów zidentyfikował Stephena Buyera jako osobę, która nadużyła tajemnic, których nauczył się jako konsultant, aby nielegalnie zarobić 350 000 USD. Podczas gdy był republikańskim kongresmenem w latach 1993-2011, Buyer zasiadał w komisjach nadzorujących branżę telekomunikacyjną.

Kupujący, który został aresztowany w poniedziałek w Indianie, jest oskarżony w dokumentach sądowych o wykorzystywanie informacji poufnych między innymi podczas fuzji T-Mobile i Sprint. Dokumenty mówią, że wykorzystywał swoją pracę jako konsultant i lobbysta do nielegalnych zysków.

Jego prawnik, Andrew Goldstein, powiedział w oświadczeniu: „Congressman Buyer jest niewinny. Jego handel akcjami jest legalny. Oczekuje, że wkrótce zostanie usprawiedliwiony.

W procesie cywilnym wytoczonym przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd w sądzie federalnym na Manhattanie przeciwko kupującemu, powiedział, że kupił papiery wartościowe Sprint w marcu 2018 r., dzień po tym, jak wziął udział w wycieczce golfowej z dyrektorem T-Mobile, który opowiedział mu o firmie. Niepubliczny plan przejęcia Sprinta.

„Kiedy kupujący – wtajemniczeni, jak prawnik, były prokurator i emerytowany kongresman – zarabia na dostępie do istotnych, niepublicznych informacji, jak zarzuca się w tej sprawie, nie tylko narusza federalne przepisy bezpieczeństwa, ale także podważa zaufanie publiczne i zaufanie do integralności naszych rynków” – powiedział Grewal.

Powiedział na konferencji prasowej, że aresztowania nie tylko wysyłają sygnał do specjalistów finansowych, aby chronili tajemnice i przestrzegali prawa, ale „mają na celu wysłanie równie silnego komunikatu do inwestorów”, że organy regulacyjne i organy ścigania koncentrują się na utrzymaniu rynków w czystości .

W drugim akcie oskarżenia trzech dyrektorów firm technologicznych z Doliny Krzemowej zostało oskarżonych o handel poufnymi informacjami na temat powiązań korporacyjnych, o czym dowiedział się od swojego szefa.

W trzecim przypadku mężczyzna wyszkolony na agenta FBI rzekomo ukradł informacje swojej ówczesnej dziewczynie, która pracowała w dużej firmie prawniczej w Waszyngtonie. Według dokumentów sądowych on i jego przyjaciel zarobili ponad 1,4 miliona dolarów nielegalnych zysków po tym, jak dowiedzieli się, że Merck & Co zamierza kupić Pandian Therapeutics.

Czwarty zarzut dotyczy tego, że jeden z nowojorskich bankierów inwestycyjnych podzielił się tajemnicami z innym o możliwych powiązaniach, z założeniem, że para podzieli się około 280 000 dolarów w nielegalnych zyskach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *