Mia i Rina Dee, nazwane na cześć brytyjsko-izraelskich sióstr zabitych w strzelaninie na Zachodnim Brzegu

  • autorstwa Bena Morrisa i Lucy Williamson
  • wiadomości BBC

Tytuł Zdjęcia,

Maya i Rina Dee zostały zastrzelone w drodze do Tyberiady ze swojego domu w osadzie Efrat.

Dwie siostry brytyjsko-izraelskie zabite w wyniku ostrzału na okupowanym Zachodnim Brzegu otrzymały imiona Mia i Rina Dee.

Siostry zginęły w piątek po południu w pobliżu węzła Hamra, na północ od doliny Jordanu, w drodze do Tyberiady.

Byli dziećmi londyńskiego rabina Leo Dee, który opisał śmierć jako „koszmar”.

Ich matka Leah jest w stanie krytycznym w szpitalu.

Maia ma 20 lat i zgłosiła się na ochotnika do służby wojskowej w szkole średniej, podczas gdy młodsza siostra Reena ma 15 lat.

Ich ojciec jechał osobnym pojazdem, kiedy ich samochód zjechał z drogi po tym, jak został ostrzelany przez bandytów. Rabin Dee usłyszał wiadomość o ataku, zanim zdał sobie sprawę, że jego własna rodzina była w to zamieszana.

W rozmowie z BBC opisała swoje córki jako „piękne i niesamowite” i powiedziała, że ​​nie mogła spać od czasu ich śmierci.

„Za każdym razem miałem sny i budziłem się”, powiedział, „ale rzeczywistość była gorsza niż sen, więc ponownie zasnąłem i tak dalej”.

Jak poinformował burmistrz, rodzina mieszka w osadzie Efrat na Zachodnim Brzegu. Pogrzeb sióstr odbędzie się w niedzielę.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu opisał incydent jako atak terrorystyczny i zamieścił na Twitterze imiona sióstr oraz złożył kondolencje rodzinie.

Naczelny rabin Anglii, Sir Ephraim Mirvis, powiedział: „Żadne słowa nie są w stanie opisać głębi naszego szoku i smutku wywołanego tą rozdzierającą serce wiadomością”.

Pisząc na Twitterze, powiedział, że obie siostry są dziećmi brytyjskiego rabina Dee i jego żony Lucy, co jest rozumiane jako angielskie imię ich matki Leah.

„Byli bardzo kochani w społecznościach Hendon i Ratlet w Anglii, Izraelu i poza nią” – dodał.

Rada Deputowanych Żydów Brytyjskich powiedziała, że ​​jest „głęboko zszokowana i zasmucona” ich śmiercią, dodając, że ich ojciec był rabinem w Ratlet United Synagogue w Hertfordshire.

Tytuł Zdjęcia,

Po strzelaninie wojsko zablokowało drogi w okolicy i szukało napastników – poinformowało izraelskie wojsko.

W piątek włoski turysta zginął, a siedem innych osób, w tym trzech Brytyjczyków, zostało rannych w podejrzanym ataku taranowania samochodu w Tel Awiwie.

Wojsko poinformowało, że ataki były odpowiedzią na ostrzał 34 rakiet wystrzelonych z Libanu w kierunku północnego Izraela w czwartek, za co obwinia grupę.

Ostrzał rakietowy z Libanu nastąpił po dwóch nocnych nalotach izraelskiej policji na meczet al-Aqsa w okupowanej Wschodniej Jerozolimie, wywołując gniew w całym regionie.

Hamas nie przyznał się do zastrzelenia kobiet brytyjsko-izraelskich, ale uznał to za „naturalną reakcję”. [Israel’s] Trwające zbrodnie przeciwko meczetowi Al-Aqsa i jego barbarzyńska agresja przeciwko Libanowi i niezłomnej Gazie”.

Po zastrzeleniu dwóch sióstr, komisarz izraelskiej policji Gobi Shabtai zaczął wymagać od wszystkich Izraelczyków posiadających pozwolenia na broń noszenia broni.

Odpowiadając na wiadomość o śmierci sióstr w piątek, brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych powiedziało: „Jesteśmy zasmuceni wiadomością o śmierci dwóch obywateli brytyjsko-izraelskich i poważnych obrażeniach trzeciego”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *