Nikki Haley wymienia potencjalnych kandydatów GOP, w tym Trumpa i George’a W. Rekolekcje Darczyńców Busha

Republikańska kandydatka na prezydenta Nikki Haley kpiła z grupy polityków GOP, którzy wciąż rozważają kandydowanie na prezydenta, ale jeszcze nie ogłosili, że będą kandydować.

„Nie czekaj na facetów siedzących z boku, którzy nie mogą się zdecydować” – powiedział konserwatywnej grupie Club for Growth na ekskluzywnym spotkaniu dla darczyńców w Palm Beach na Florydzie. Zorganizuj rekolekcje dla darczyńców Wraz z kilkoma potencjalnymi kandydatami na prezydenta.

„Kiedy już zdecydowałem, że będę kandydował, nie ma sensu czekać. Jeśli chodzi o ratowanie Ameryki, decydujące rzeczy” – powiedział na początku swojego wystąpienia.

Gubernator Florydy Ron DeSantis przemawiał podczas rekolekcji w czwartek, a były wiceprezydent Mike Pence przemawiał do tłumu w piątek. Senator Tim Scott z Południowej Karoliny, którego Haley po raz pierwszy mianował na to stanowisko w 2012 roku, również będzie przemawiał w sobotę.

Gubernator New Hampshire Chris Sununu i przedsiębiorca biotechnologiczny Vivek Ramasamy również przemawiali podczas rekolekcji. Były sekretarz stanu Mike Pompeo i gubernator Wirginii Glenn Young zostali zaproszeni do Klubu na rekolekcje Growth, ale nie mogli w nich uczestniczyć, zgodnie ze źródłem zaznajomionym z planowaniem.

Ale skupienie się Haley na Republikanach nie powstrzymało jej potencjalnych głównych przeciwników. Byli prezydenci Donald Trump i George W. Chociaż nie wymienił konkretnie Busha, nie zgadzał się również z „dwoma ostatnimi republikańskimi prezydentami”.

„Wielu republikańskich polityków uwielbia wydawać i marnować pieniądze podatników tak samo jak Demokraci. Dwóch ostatnich republikańskich prezydentów dodało ponad 10 bilionów dolarów do długu publicznego. Pomyśl o tym. Jedna trzecia naszego długu powstała pod rządami dwóch Republikanów” – powiedział. .

„Jeśli nominujemy kolejnego dużego gracza w 2024 roku, przegramy” – dodał.

Były prezydent Donald Trump, którego dom w Mar-a-Lago znajduje się kilka kilometrów od rekolekcji Club for Growth, nie otrzymał zaproszenia na spotkanie. Trump był głównym mówcą na Konferencji Konserwatywnej Akcji Politycznej (CPAC) w sobotę i publicznie starł się z konserwatywną grupą ekonomiczną w prawyborach w Kongresie w 2022 roku.

Ramaswamy rozpoczął kampanię prezydencką — jest już od dawna w wyścigu, ale DeSantis, Pence, Scott i Sununu jeszcze nie ogłosili, że kandydują. Jednak wielu z nich zmierza do pierwszych prezydenckich stanów pierwotnych lub planuje to zrobić w nadchodzących tygodniach.

W swoich uwagach Haley zasugerowała również, że darczyńcy klubowi starają się wspierać głównych rywali przeciwko 158 Republikanom Izby Reprezentantów, którzy głosowali przeciwko niedawnej ustawie o wydatkach zbiorczych. Wyśmiewał ich jako „miękkich republikanów”, krytykował ich i oskarżył o „rozkręcanie piłki” w sprawie „epidemii wartych biliony dolarów”.

„Nie pozwól mediom mówić ci, że republikanie i demokraci nie mogą ze sobą współpracować. Zawsze wydaje się, że lepiej im idzie, kiedy wydają twoje pieniądze” – powiedział.

Haley powiedziała również, że „nie boi się” mówić o „oszczędzaniu” Social Security i Medicare. Pytanie brzmi, czy zreformować oba systemy Rok 2024 ujawnił pewne podziały w tej dziedzinieHaley i Pence argumentują, że potrzebne są zmiany, aby utrzymać programy przy życiu w dłuższej perspektywie.

W swoich uwagach w piątek Pence powiedział, że partia „nie może porzucić naszego zaangażowania w odpowiedzialność fiskalną, w tym zdroworozsądkowe reformy ubezpieczeń społecznych i Medicare” podczas rekolekcji darczyńców.

„Nie mogę odejść od kryzysu zadłużenia, przed którym stoi nasz kraj, i ty też nie możesz” – powiedział. To jest Jako pierwszy poinformował Fox News.

Trump używał go od rozpoczęcia swojej trzeciej oferty, mówiąc, że nie poprze cięć w programach Problem, który nęka firmę DeSantis.

Haley wielokrotnie atakował „prozwiązkowych” polityków, ubliżał prezydentowi Demokratów Joe Bidenowi, szczyci się swoimi powiązaniami ze związkami zawodowymi i powiedział, że wnosi do Białego Domu reputację „niszczyciela związków zawodowych” od czasów, gdy był gubernatorem Karoliny Południowej . .

Dzień wcześniej Haley przemawiała na spotkaniu CPAC w pobliżu Waszyngtonu, gdzie argumentowała, że ​​reprezentuje zmianę pokoleniową, której potrzebuje GOP. Trump i Ramasamy byli jedynymi godnymi uwagi kandydatami na prezydenta, którzy wzięli udział w spotkaniu, a DeSantis i Pence odrzucili ich zaproszenie.

Obecność Haleya wywołała mieszane reakcje na konferencji, spotkaniu przyjaznym Trumpowi, w którym uczestniczyło kilku byłych członków jego administracji i sojuszników. Zwolennicy Trumpa skandowali „Trump! Trump! Trump!” Kiedy opuszcza konferencję.

W Jego komentarze na czwartkowych rekolekcjach, DeSantis kreował się na nowego przywódcę partii, który nie stronił od kwestii „wojny kulturowej”, takich jak ważna teoria rasowa nauczana w szkołach i seksualność.

„Mam zamiar się obrazić” – powiedział DeSantis w 40-minutowym przemówieniu, według źródła w pokoju. „Niektórzy z tych republikanów siedzą jak rośliny doniczkowe i pozwalają mediom określać warunki debaty, pozwalają lewicy określać warunki debaty, a ponieważ nic nie robią, biorą wszystko, co przychodzi”.

Według źródła zaznajomionego z jego komentarzami tego wieczoru, Scott będzie kontynuował swoją retorykę z trasy koncertowej „Faith in America”, która niedawno zatrzymała się w Iowa.

Podczas swojej trasy Scott powiedział, że Biden i Demokraci zaoferowali „plan zniszczenia Ameryki” i przedstawił się jako ktoś, kto może zjednoczyć partię i kraj.

„Czy będziemy narodem, który wybierze niedostatek czy hojność?” Oczekuje się, że powie w swoich uwagach.

Finn Gomez wniósł wkład w raportowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *