Nokia odnawia umowę licencyjną na patenty z Apple, aby objąć 5G i inne technologie

HELSINKI (AP) — dostawca infrastruktury sieciowej i technologii 5G, firma Nokia, podpisała z Apple nową długoterminową umowę licencyjną dotyczącą patentów, która zastąpi obecną umowę między tymi dwiema firmami, która wygasa z końcem 2023 r.

Umowa, która umożliwi Apple wykorzystanie technologii fińskiej firmy w swoich produktach, obejmuje innowacje Nokii w zakresie 5G i innych technologii. Warunki umowy, ogłoszone późnym piątkiem, pozostają poufne.

Nokia spodziewa się rozpoznawać przychody związane z transakcją od stycznia 2024 r., a firma stwierdziła, że ​​transakcja jest zgodna z jej długoterminową perspektywą opublikowaną w pierwszym kwartale.

„Ta umowa odzwierciedla siłę portfela patentów firmy Nokia, dziesięciolecia inwestycji w badania i rozwój oraz wkład w standardy telefonii komórkowej i inne technologie” — powiedziała w oświadczeniu prezes Nokia Technologies, Jenny Lukanter.

Poprzednia umowa licencyjna między Apple a Nokią została ogłoszona w maju 2017 r.

Portfolio patentowe firmy Nokia opiera się na 140 miliardach euro (153 miliardach dolarów) zainwestowanych w badania i rozwój od 2000 roku i obejmuje około 20 000 rodzin patentów, w tym ponad 5500 rodzin patentów uznanych za niezbędne dla 5G.

Wraz ze szwedzkim Ericssonem, chińskim Huawei i południowokoreańskim Samsungiem, Espoo, fińska firma Nokia jest jednym z wiodących na świecie dostawców technologii szerokopasmowej 5G najnowszej generacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *