Ogłoszenia na żywo NCAA Women’s Championship: Karolina Południowa pokonała UConn

Minneapolis – Tak, to 40-minutowy mecz o mistrzostwo.

Ale jeśli Karolina Południowa zacznie pokazywać, że mogą wygrać tytuł NCAA w pierwszych czterech minutach meczu w niedzielę, nawet przeciwko budzącemu grozę, brutalnemu i nieelastycznemu Connecticut, hipoteza zostanie poddana próbie ciśnieniowej i potwierdzona w najlepszym meczu.

Dokonanie porażki w pewnym momencie zmniejszy się, ale Camcocks w końcu z łatwością pokonali Husky 64-49, aby wygrać drugie mistrzostwo kraju w swojej historii.

Główny problem z UConn podczas nocy pełnej ich jest taki, że zawsze jest czas na walkę, która nie wydaje się taka uczciwa.

Pod koniec pierwszej połowy wieczoru, niecałe trzy i pół minuty po meczu, Karolina Południowa miała 9-punktową przewagę i otrzymywała kosze od czterech startujących. Miał 7 punktów drugiej szansy i 8 zbiórek. UConn miał osobny układ, z wyjątkiem jednego modułu, do którego chciałby wrócić.

Było to początkowe i przekonujące uchwycenie dumy, którą Yugan zawsze – zawsze – kultywował podczas krajowych rozgrywek o mistrzostwo, i nadało ton wystarczająco szokujący, by zastanawiać się, czy gęste zagęszczenie kibiców koszykówki w środku bramki zostanie wybaczone. Zapłacił dużo pieniędzy, aby potknąć się w pierwszej rundzie turnieju w Kolumbii, SC

Zamiast tego zobaczyli, że Karolina Południowa zdobyła swój drugi tytuł w ciągu sześciu sezonów. Pod wodzą trenera Dana Staleya, który dowodził w Kolumbii w 2008 roku, został pierwszym trenerem, który pokonał Geno Ariammę z UConn w niedzielnym meczu o mistrzostwo kraju. Camcox przeszedł z neutralnego planu do namiotu, który stał się punktem kulminacyjnym po sezonie. I jak każde inne miejsce w kraju, miejsce dla szanowanych rekruterów.

To było przed niedzielną wystawą w Minneapolis.

Ale Karolina Południowa, w przeciwieństwie do kontuzjowanego UConn, miała opcję „wire-to-wire”, aby osiągnąć mistrzostwo i zdobyć tytuł. Camcox wygrał sezon w ankiecie Associated Press, z którego nigdy się nie poddał, z listą pięciu powracających starterów i 11 powracających zwycięzców listów.

Alia Boston, młodsza napastniczka o długości 6 stóp i 5 cm z Wysp Dziewiczych w Stanach Zjednoczonych, od początku była głównym bohaterem, ze średnią karierą w deblu i reputacją kobiecego Jaguara na koniec sezonu. Auriemma była zaskoczona w sobotę jako „najtrudniejsza osoba do obrony w Stanach Zjednoczonych”.

„Jeżeli jest jeden, dwa, trzy, cztery, otrzymuje wynik” – powiedział Ariyamma. „Wtedy to po prostu dotarło do nas. Potrafi rzeźbić tam, gdzie chce. Zdobywa przewagę, kiedy tylko chce. Wyzdrowieje bez względu na to, za jaką piłkę goni. Ma talent.

dług…Andy Lyons / Getty Images

Wokół niej też był talent. Gia Cook, młodszy strażnik, przyjechał do Minneapolis w trzech meczach po 20 punktów w tym sezonie. Bree Peel udowodnił, że jest jednym z najbardziej zastraszających obrońców wszystkich w kobiecej koszykówce. Destiny Henderson był byłym starszym strażnikiem, który był jednym z asystentów przywódców Konferencji Południowo-Wschodniej i miał siedzibę w Rzymie w stanie Ga. Victoria Saxton z A opuściła szachownice i zagrała w rzutach.

Przegrają tylko dwa razy – 1 raz w dogrywce w Missouri 30 grudnia i 2 z Kentucky w meczu o mistrzostwo SEC – zanim wejdą do turnieju NCAA. Rozpoczęli niedzielny mecz, dwa dni po tym, jak każdy z początkujących graczy z Południowej Karoliny zdał dwucyfrowe wyniki w ostatnich czterech meczach z Louisville, Camcocks zdobywali średnio 70 punktów na mecz, utrzymując swoich przeciwników poniżej 45 lat i dominując na stole. , Plus -19,4 z odbicia konkurencji, najlepszy na boisku.

Byli też wyjątkiem w posiadaniu przeciwników w liczbie jednocyfrowych punktów na kwartał. Camcox, który wziął udział w niedzielnym meczu, zrobił to 39 razy. Husky są mało prawdopodobną ofiarą 40. edycji. Ale po tym, jak Gamecox zebrał cztery razy więcej zbiórek z dwóch razy więcej strzałów, byli pierwsi.

Pierwszych sześciu graczy z Południowej Karoliny strzeliło. Niezwykła obrońca UConn, Paige Bueckers, nie zdobyła ani punktu, a Huskies zakończyli kwartę za 14.

Ofensywa husky brzmiała wysoko na drugim miejscu, odbicie UConn drastycznie się poprawiło, a Bookers zdobyli w tym okresie 9 przejazdów. Pomimo grania przez większość dzielnicy Bostonu, UCon nigdy nie zdobyła swojego punktu. Przewaga Południowej Karoliny, dzięki świetnemu dowództwu i kapitałowi drugiej szansy wieczoru, zmniejszała się w odstępach do 8 punktów.

Gamecox zwiększy swoją obecność na trzecim miejscu. Ale mecz został zaostrzony, gdy wynik Karoliny Południowej wszedł w solidny okres suchej pogody przez ponad cztery minuty bez wiadra.

dług…Elsa / Getty Images

Bookers jednak otworzyli wynik dla Husky skoczkiem 10 punktów, co było częścią wysiłku, który obejmował 14 punktów i 6 zbiórek w nocy. Kiedy Evina Westbrook zdobyła przewagę Yukonu na 6 punktami za trzy, drugi udany strzał drużyny zza łuku odbił się echem flagi Connecticut na środku kortu.

Jednak Henderson, który zdobył pierwsze punkty tego wieczoru dla Karoliny Południowej, z łatwością poprowadził swój wynik w niedzielę, z najlepszym w karierze 26 punktami, co przekłada się na 9 punktów od razu na początku ostatniej kwarty. Henderson i Saxton wkrótce wykorzystali kolejne okrążenia i rzuty wolne, aby odbudować dwucyfrową przewagę Camcoxa.

W sobotę Henderson nauczył Karolinę Południową, jak „posłuchać naszego planu gry i wdrożyć go”. Mówiła o tym, że to był „świetny mecz, świetne 40 minut”.

Dla Camcoxa było to 22 sekundy przed startem, kiedy byli wyrównani. Wszystko, co Auriyamma mógł zrobić po tak długim czasie, to stanąć z boku i skrzyżować ramiona.