Oto, co wiemy o burzy śnieżnej, która miała miejsce w ten weekend na wschodnim wybrzeżu

W ten weekend nad wschodnim wybrzeżem nadejdzie burza. Jedna kropla wilgoci może spowodować opady od umiarkowanych do obfitych – niektóre mokre, inne białe. Duże miasta, takie jak Waszyngton, Baltimore i Filadelfia, mogą balansować na granicy między stojącym deszczem a zalegającym śniegiem. Boston i Nowy Jork mogą gazować bałwany.

Korytarz autostrady międzystanowej 95 ma mnóstwo dzikich kart. Większe nagromadzenia możliwe są na północnym zachodzie. Pomimo szumu w mediach społecznościowych, deszcze nie zaczną padać przez kolejne trzy dni. Do tego czasu wiele może się zmienić, dlatego ważne jest częste sprawdzanie dostępności aktualizacji i nie zakładanie, że dzisiejsza prognoza jest „zablokowana”.

Narodowa Służba Meteorologiczna rozpocznie obserwacje burz zimowych późną środą lub wczesnym czwartkiem dla obszarów o największym potencjale obfitych opadów śniegu. Większość meteorologów może najpierw umieścić na mapie konkretne liczby dotyczące przewidywanych opadów śniegu, z pewną dokładnością.

Region DC znajduje się głównie w pobliżu linii deszczu i śniegu. Dlatego.

Na razie przyjrzyjmy się, co zmieniło się od czasu naszej poprzedniej oceny predykcyjnej, przejrzyjmy, co wiemy, a czego nie wiemy o systemie, i znajdź rozsądne oczekiwania.

Zaburzenie górnych warstw powietrza przemieszczające się na południowy wschód nad dolne 48 spotka się w piątek z wilgocią na południowych równinach. W miarę przemieszczania się na wschód utworzy nowy obszar niskiego ciśnienia na środkowym Atlantyku, który będzie się nasilać w miarę przemieszczania się na północ od Virginia Beach. Opady będą wzrastać w kierunku północnym przed systemem. Część z nich powróci na zachodnią stronę systemu, gdzie północne wiatry będą ciągnąć zimniejsze kanadyjskie powietrze na południe, tworząc śnieg.

Ścieżka i siła systemu pozostają wątpliwe, co utrudnia przewidzenie, jakie i ile opadów spadną na wschód od gór.

Co nowego w Prognozie

  • Modelki nadal walczą z siłami Burza rozwija się na środkowym Atlantyku i przesuwa się na południe od Nowej Anglii. Amerykański model GFS ma nieco dalej od brzegu i słabszy minimum. Tymczasem model europejski przedstawia bliską ścieżkę silnego układu niskiego ciśnienia, ale bliskie przejścia zazwyczaj oznaczają zasysanie cieplejszego powietrza znad oceanu i więcej deszczu niż śniegu w pobliżu I-95. Jednak silniejszy system burzowy w tym scenariuszu może prowadzić do większej ilości opadów, co może pomóc w ochłodzeniu niższych warstw atmosfery i zwiększeniu ilości śniegu na niektórych obszarach.
  • Obydwa główne modele pogodowe zgadzają się obecnie co do ostrej strefy przejściowej między deszczem a śniegiem w pobliżu autostrady międzystanowej 95 na południe od Nowego Jorku od Waszyngtonu. Wzdłuż i na wschód od I-95 możliwe jest więcej deszczu niż śniegu. W odległości 30–60 mil na północny zachód zwiększa się szansa na znaczne opady śniegu.
  • Modele są zgodne co do koncepcji wczesnego okresu opadów śniegu w częściach środkowego Atlantyku, głównie na zachód od I-95, gdy burza zacznie się w sobotę. Potrwa tylko kilka godzin, ale może spaść wystarczająco dużo śniegu, aby na jakiś czas utrudnić podróż. Następnie na niższych wysokościach opady mogą zmienić się w deszcz.

Czas i możliwe sumy

W piątkowy wieczór na południu i południowym wschodzie kraju wystąpią intensywne opady deszczu i burze. W miarę napływu opadów do północno-wschodniej Karoliny i południowo-zachodniej Wirginii, na wyżej położonych terenach możliwe są opady marznącego deszczu. Wilgoć przesunie się po płytkiej krawędzi mroźnego powietrza, a góry zaczną krwawić.

Wczesnym rankiem w sobotę śnieg spadnie we wschodniej Wirginii Zachodniej oraz w dużej części Wirginii Środkowej i Zachodniej. W Waszyngtonie, Baltimore i Filadelfii przez kilka godzin będą występować przelotne opady śniegu, być może krótkotrwałe, które po południu zmienią się w śnieg i deszcz. Nie jest to jednak wyryte w kamieniu.

Następnie w sobotni wieczór śnieg przedostaje się do północno-wschodniej i południowej Nowej Anglii. W Nowym Jorku spadło kilka cali śniegu, ale w miarę jak linia deszczu i śniegu flirtuje z miastem, przejście w śnieg i deszcz może ograniczyć jego ilość. Lokalnie należy spodziewać się większych opadów śniegu. National Weather Service obsługująca Nowy Jork spodziewa się intensywnych opadów śniegu w dolinie Lower Hudson Valley i południowym Connecticut.

W środkowo-zachodniej Pensylwanii i południowej dolinie Hudson wystąpią ostre opady śniegu z zachodu. W południowej Nowej Anglii deszcz i śnieg będą się mieszać ze śniegiem na autostradzie międzystanowej nr 495, ale możliwe są opady śniegu, zwłaszcza na północny zachód od Mass Pike i autostrady międzystanowej nr 84.

W Bostonie i Providence w niedzielne popołudnie lub wieczór może spaść kilka cali śniegu, zanim zacznie padać deszcz, chociaż biuro meteorologiczne obsługujące region pisze, że „szczegóły są nadal niejasne”. Providence może spodziewać się mniej śniegu niż Boston, zwłaszcza jeśli europejski model pokazujący silny minimum będzie prawidłowy, a więcej wilgoci będzie przyciągane w stronę wybrzeża.

Centrum burzy może znajdować się zbyt daleko na wschód, aby zapewnić znaczne opady śniegu nad większą częścią New Hampshire, Vermont i wewnętrzną częścią stanu Maine; W niedzielę na wybrzeżu stanu Maine istnieje duża szansa na opady śniegu.

„Najlepszy punkt” wilgoci i zimnego powietrza nie jest zbyt szeroki – około 50 mil – ale najprawdopodobniej znajduje się na wschodnich stokach Appalachów, gdzie może spaść od 6 do 10 cali śniegu. Lokalnie duży poziom głośności.

Ponieważ system porusza się szybko, ilości opadów nie są tak duże w porównaniu z innymi systemami.

Waszyngton znajdzie się po bardziej wilgotnej stronie linii deszcz-śnieg

Wszystkie znaki są otoczone zimowymi elementami systemu waszyngtońskiego. W miarę jak spadną obfite opady (0,75 cala lub mniej), temperatura w środkowych poziomach wzrośnie w miarę przemieszczania się burzy. Dlatego od sobotniego poranka do popołudnia zacznie padać mokry śnieg, mżawka, a następnie deszcz.

„Prognoza dla autostrady I-95 i kierunku wschodniego przewiduje przeważnie opady deszczu, które rozpoczną się od niewielkich opadów śniegu lub jego akumulacji” – powiedział Wes Junger, meteorolog zimowy w Capital Weather Gang. „Linia deszczu i śniegu będzie podyktowana tym, jak daleko na zachód się przesunie oraz intensywność opadów na zachód od akumulacji miejskich. Największe prawdopodobieństwo wystąpienia znaczącego śniegu będzie w pobliżu i w górach.

Nie jest wykluczone, że na zachodnich przedmieściach Waszyngtonu spadną cal lub dwa śniegu, zanim przejdzie w śnieg i deszcz.

Zamiast padać w sobotnie popołudnie, śnieg może utrzymywać się do sobotniego wieczoru na Wyżynie Potomac i obszarach na północny zachód od hrabstw Montgomery i Loudoun. Może to być burza, podczas której w Leesburgu, a w szczególności w hrabstwie Winchester, spadnie znacznie więcej śniegu niż na peryferiach hrabstwa.

Opady zakończą się w rejonie Waszyngtonu przed świtem w niedzielę. Przyspieszono moment wystąpienia burzy, co oznacza, że ​​wzrosły nadzieje na suchą niedzielę, wykluczając opady deszczu lub śniegu.

Istnieją pewne niepewności – mianowicie konkretna ścieżka i siła układu niskiego ciśnienia. Prawdopodobnie najlepiej pasuje na środowy wieczór lub czwartek. Pierwotne zaburzenie górnych warstw powietrza przemieszcza się na brzeg w północno-zachodnim Pacyfiku, co oznacza, że ​​meteorolodzy mogą wystrzelić w nie balony pogodowe. Ten model dużych zbiorów danych umożliwi dokładniejsze prognozowanie i modelowanie.

Nie jest również jasne, jak silne byłoby stwierdzenie „50-50 mniej”. Jest to system niskiego ciśnienia, który utworzy się w pobliżu 50 stopni szerokości geograficznej północnej i 50 stopni długości geograficznej zachodniej – wody kanadyjskie. Będzie wirować w zimnym powietrzu, ale duża śnieżyca nie wystarczy na większości korytarza I-95.

Jason Samenow przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *