Rosja walczy o naprawę mostu na Krymie, Zełenski przysięga przyspieszyć „zwycięstwo”

Moskwa pulsuje Kercz Bridge, który łączy Półwysep Krymski z Rosją, ma zostać naprawiony do lipca po tym, jak cenny most prezydenta Władimira Putina został uszkodzony w wyniku eksplozji w weekend.

Termin 1 lipca 2023 r. został wyznaczony na czwartek, a budową zajmie się Nizhnekassktranstroi LLC, podała ukraińska agencja Pravda.

Most Kerczeński został ukończony w 2018 roku, a Putin nadal wygrywa Rosja zaanektowała Krym w 2014 roku. Część mostu została poważnie uszkodzona w sobotę po wybuchu.

Robotnicy odnawiają tory kolejowe na moście Kercze, który łączy Krym z Rosją, dzień po tym, jak został uszkodzony przez eksplozję w pobliżu Kerczu, 9 października 2022 r.
(AFP za pośrednictwem Getty Images)

Rosja mówi, że ukraiński wywiad prowadzi atak na most przestępczy i zwiększa ryzyko zabójstwa

Odcinek o długości 12 mil Most wpadł do Cieśniny Kerczeńskiej A ruch został tymczasowo wstrzymany.

Wybuch zabił co najmniej trzy osoby i zniszczył kilka cystern z paliwem w pociągu przewożącym paliwo z Rosji na Krym.

Moskwa nie przyznała się do wybuchów, ale nikt nie przyznał się do odpowiedzialności Szef wywiadu Ukrainy oskarżony Będąc za atakiem.

Co najmniej osiem osób zostało aresztowanych w związku z atakiem.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski złożył przysięgę w piątek Przyspiesza rozwój Kijowa Jego siły nadal zdobywają bitwę na południu.

Zrzut ekranu z nagrań z monitoringu pokazuje płomienie i dym unoszące się po eksplozji na moście Kerczeńskim (znanym jako Most Krymski) w Cieśninie Kerczeńskiej na Krymie 8 października 2022 r.

Zrzut ekranu z nagrań z monitoringu pokazuje płomienie i dym unoszące się po eksplozji na moście Kerczeńskim (znanym jako Most Krymski) w Cieśninie Kerczeńskiej na Krymie 8 października 2022 r.
(Kamera bezpieczeństwa/Agencja Anatolu przez Getty Images)

Rosyjska Grupa Wagnera robi „pewne” postępy w Donbasie dzięki taktycznym zdobyczom od lipca: brytyjski Intel

„Wiem, że zbliżasz zwycięstwo tak blisko, jak tylko możesz i zrobimy wszystko, aby je przyspieszyć” – powiedział Zełenski w przemówieniu do narodu z okazji Dnia Obrońcy.

Zwracając się do walczących w wojnie z Rosją, powiedział: „Jesteście najcenniejszym towarem, jaki mamy”. „Ukraińscy wojownicy, za wami stoją miliony ludzi, którzy dokładnie wiedzą, po co żyją”.

W zeszłym miesiącu siły ukraińskie poczyniły znaczne postępy na północy, odbiły Charków i zmusiły siły Putina do wycofania się przez rosyjskie granice do regionu Donbasu.

Żołnierze ukraińscy jadą w transporterze opancerzonym drogą we wschodnim obwodzie ługańskim podczas inwazji rosyjskiej na Ukrainę 23 czerwca 2022 r.

Żołnierze ukraińscy jadą w transporterze opancerzonym drogą we wschodnim obwodzie ługańskim podczas inwazji rosyjskiej na Ukrainę 23 czerwca 2022 r.
(ANATOLII STEPANOV/AFP przez Getty Images)

Kliknij tutaj, aby pobrać aplikację Fox News

Zachodni urzędnicy ds. bezpieczeństwa ocenili w piątek, że ugrupowania prorosyjskie poczyniły pewne taktyczne postępy w regionie po raz pierwszy od lipca, ale wysiłki wojenne Rosji nadal były podważane przez postępy Ukrainy i jej niezdolność do odpowiedniego zaopatrzenia sił.

Siły ukraińskie zaczęły również robić więcej postępów w południowej części Chersoniu, a rosyjscy oficjele obawiają się, że Chersoń może stać się ostatnim miastem frontowym, gdy Kijów cofa się na Krym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *