Rządowe ogłoszenia na żywo: globalne przypadki, wzmacniacze szczepionek i najnowsze

dług…Ali Song / Reuters

Do przybyłych mieszkańców Szanghaju Granica ich cierpliwości Trzymając je w domu przez dwa tygodnie, starszy urzędnik służby zdrowia ma wiadomość: „Nasze bezpieczeństwo nie może być zagrożone”.

Pomimo doniesień, że zamrożenie codziennego życia w Szanghaju spowodowało niedobory żywności i ograniczyło dostęp do opieki medycznej, Liang Wannian, wysoki rangą urzędnik Chińskiej Narodowej Komisji Zdrowia, powiedział w niedzielę, że „ludzie są przede wszystkim najlepszym sposobem zapewnienia życie.” Pierwszy. „

Zgodnie z krajową strategią zerowego rządu, kilkanaście miast w Szanghaju i Chinach pozostaje całkowicie lub częściowo zamkniętych, aby radzić sobie z zaostrzaniem się przypadków zachorowań na wirusa koronowego. Zamki ujawniają wzrost Społeczny I Koszt ekonomiczny Porzucona strategia niemal na całym świecie.

Inne kraje zniosły większość ograniczeń, ale „leżenie na płasko nie jest opcją dla Chin”. Liang powiedział, że odnosi się do zdarzenia „leżenia płasko” lub relaksu w obliczu wyzwania.

Stosunkowo niski wskaźnik szczepień w Chinach wśród osób starszych i ograniczone zasoby zdrowotne do leczenia poważnych chorób wirusowych nadal niepokoją urzędników, uniemożliwiając im złagodzenie kontroli epidemii. W Chinach jest 264 miliony osób w wieku powyżej 60 lat, z których około 40 milionów nie zostało zaszczepionych przeciwko koronawirusowi.

Infekcja jest nieunikniona w tej grupie, ale „musimy traktować to poważnie” – powiedział. powiedział Liang. Powiedział to w wywiadzie dla chińskich mediów państwowych.

W poniedziałek urzędnicy ds. zdrowia zgłosili 27 419 nowych przypadków rozprzestrzeniających się w Chinach, większość z nich w 26-milionowym mieście Szanghaj. Liczba tych przypadków jest niewielka w porównaniu z wieloma innymi krajami, ale niedawny wzrost wywołany wariantem Omicron jest największym, jakiego kiedykolwiek doświadczyły Chiny.

Chiny ogłosiły ponad 200 000 Przypadki wirusa koronowego, które rozprzestrzeniły się w Szanghaju od czasu obecnej epidemii, rozpoczęły się w zeszłym miesiącu, z których większość jest łagodna lub bezobjawowa. Miasto ma obecnie tylko jeden przypadek sklasyfikowany jako „poważny”; Urzędnicy powiedzieli, że sprawa wymaga leczenia szpitalnego, ale nie rozwinęła. W obecnej erupcji nie zgłoszono żadnych ofiar.

Testy masowe, ważna część chińskiej strategii eliminowania infekcji, pozwoliły urzędnikom służby zdrowia izolować pacjentów, u których wynik testu był pozytywny, i jak najszybciej wysyłać ich do szpitala lub ośrodka izolacyjnego. Guangzhou w południowych Chinach w zeszłym tygodniu poinformowało, że testuje wszystkich swoich 18 milionów mieszkańców, przy czym w ciągu ostatnich siedmiu dni odnotowano najmniejszą liczbę przypadków rozprzestrzenienia się w kraju – mniej niż 30. Władze w Szanghaju ogłosiły w weekend drugą rundę masowych testów na 25 milionach mieszkańców miasta.

W Wuhan, gdzie po raz pierwszy pojawił się koronawirus, władze zaczęły w poniedziałek mówić, że mieszkańcy, którzy chcą skorzystać z miejskiego tunelu, muszą w ciągu ostatnich 48 godzin uzyskać negatywny wynik testu na kwas nukleinowy. Zgodnie z ogłoszeniem opublikowanym w poniedziałek w Wuhan Metro Online pasażerowie będą musieli pokazać wyniki testów i zeskanować kod z konkretnego wagonu metra, w którym siedzą, aby władze mogły monitorować narażenie.

Pan Chiny powiedział, że nie wycofa się ze swojej strategii dotyczącej koronawirusa. Pomimo opinii Lianga, urzędnicy w Szanghaju odpowiedzieli na publiczne oburzenie w związku z postępowaniem w mieście z wybuchem. Zastępca burmistrza powiedział w sobotę, że miasto zacznie usuwać środki blokujące w dzielnicach, które trwają 14 dni bez nowej sprawy. W poniedziałek miasto ogłosiło system klasyfikacji dzielnic na podstawie liczby pozytywnych przypadków zgłoszonych w każdej dzielnicy.

Jednak niektórzy ekonomiści stwierdzili, że te ruchy nie wpłyną zbytnio na złagodzenie dużego wpływu lokautu na gospodarkę.

Bo Zhuang, chiński analityk w firmie inwestycyjnej Loomis Sales, powiedział: „Skala lokautu jest znacznie bardziej intensywna, niż ludzie sądzą.

Przez większość zeszłego roku tylko kilka miast w Chinach było zamkniętych w danym momencie i można było sobie poradzić ze szkodami ekonomicznymi. powiedział Zhuang. Jednak obecnie szacuje się, że równowartość jednej czwartej chińskiej produkcji gospodarczej jest w stagnacji.

„Teraz mówimy o dwóch stanach zamkniętych z powodu Omigronu” – powiedział. powiedział Zhuang. „To ryzyko w przyszłości”.

Kolejnym niebezpieczeństwem jest rosnąca frustracja, ponieważ codzienne życie jest zakłócone.

Kiedy miliony ludzi w Wuhan dowiedziały się w poniedziałek rano o nowych przepisach nałożonych z dnia na dzień w odniesieniu do miejskiego systemu tuneli, wielu narzekało w mediach społecznościowych.

„Od czasu usunięcia blokady Wuhan dwa lata temu, wprowadziła bardziej drastyczne środki zapobiegawcze i kontrolne” – napisał Joy Haichaw, pisarz i biznesmen na popularnym chińskim portalu społecznościowym Weibo. „Niepokojące jest to, że nie widzimy końca epidemii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *