Sędzia Eileen Cannon nadzoruje sprawę dokumentów niejawnych Trumpa z nakazem dotyczącym poświadczeń bezpieczeństwaCNN

Sędzia okręgowy USA Eileen Cannon wydała swoje pierwsze orzeczenie od czasu byłego prezydenta Donalda Trumpa Niewinny Specjalny doradca Jack Smith poradził stronom, aby zaczęły działać w celu uzyskania zezwoleń na obronę dla prawników, którzy są zobowiązani do wniesienia oskarżenia o niewłaściwe obchodzenie się z poufnymi informacjami.

W czwartkowym postanowieniu Cannon wyznaczył piątkowy termin, w którym „wszyscy zarejestrowani prawnicy i potencjalni prawnicy zarejestrowani” mogą skontaktować się z zespołem obrony Departamentu Sprawiedliwości w celu przyspieszenia „niezbędnego procesu rozliczeniowego”.

Do 20 czerwca chce, aby prawnicy złożyli oświadczenie potwierdzające wykonanie jego poleceń.

Nakaz odzwierciedla sposób, w jaki sprawa obejmuje bardzo wrażliwe, tajne materiały – dodając kolejną warstwę złożoności do pierwszego w swoim rodzaju federalnego oskarżenia byłego prezydenta.

To, jak długo potrwa postępowanie i czy proces odbędzie się przed wyborami w 2024 r., czy po nich, będzie zależeć od tego, jak dobrze Cannon zarządza swoim aktem. Ruch Jowisza Cannona sugeruje zainteresowanie bezzwłocznym przeniesieniem rzeczy, przynajmniej na razie.

Nowe zarządzenie wywiera dodatkową presję na starania Trumpa o poszerzenie zespołu prawnego reprezentującego go w sprawie. Lokalne przepisy sądu na Florydzie, w którym złożono pozew, wymagają od Trumpa usunięcia adwokata w stanie.

Na wtorkowej rozprawie wstępnej do Trumpa dołączył przy stole obrony były prokurator generalny Florydy, Chris Kiss, który był w stanie odstąpić od pojawienia się Todda Blanche, który nie został pozbawiony prawa wykonywania zawodu na Florydzie, ale był drugim adwokatem reprezentującym Trumpa w procesie. .

Walt Nauta, ochroniarz Trumpa i współoskarżony w tej sprawie, nie pozyskał lokalnego adwokata, który sponsorowałby pojawienie się jego prawnika z DC podczas wtorkowej rozprawy, a zatem nie mógł wnieść swojego zarzutu.

Postępowanie w sprawie złożenia przez Nautę petycji zaplanowano na 27 czerwca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *