Skoncentrowany na kryptowalutach bank Silvergate planuje nadal odpierać ataki ze strony FTX

8 marca (Reuters) – Skoncentrowany na kryptowalutach bank Silvergate Capital Corp (SI.N) planuje zakończyć działalność i dobrowolnie zlikwidować w środę, po dramatycznym spadku giełdy kryptowalut FTX, który spowodował spadek jej akcji o 35%. % godzinnego handlu.

Decyzja o zamknięciu banku została podjęta po tym, jak firma ostrzegła w zeszłym tygodniu, że w tym roku sprzedała dodatkowe obligacje ze stratą i że dalsze straty mogą oznaczać, że bank „może osiągać gorsze wyniki”. Dobrze napisane wielkimi literami”.

Słaby wynik Silvergate z siedzibą w La Jolla w Kalifornii, jednego z ulubionych banków branży kryptograficznej, pokazuje zakres wpływu na sektor aktywów cyfrowych od upadku FTX, który ogłosił upadłość w listopadzie po tym, jak nie dokonał zwrotów od klientów.

W oświadczeniu Silvergate powiedział, że decyzja o zamrożeniu jego banku była „najlepszym rozwiązaniem” w świetle „ostatnich zmian w branży i regulacji”. Bank dodał, że jego plan likwidacji i likwidacji obejmuje pełną spłatę depozytów.

Najnowsze aktualizacje

Zobacz jeszcze 2 historie

Kilku partnerów banku, w tym znane firmy, takie jak Coinbase Global Inc (COIN.O) i Galaxy Digital, zerwało w zeszłym tygodniu współpracę z Silvergate.

Po oświadczeniu Silvergate giełda kryptowalut Coinbase powiedziała, że ​​w Silvergate nie ma pieniędzy klientów ani firm, podczas gdy szef finansowy Changpeng Zhao powiedział, że firma nie straciła aktywów w Silvergate.

Silvergate odnotował stratę w wysokości 1 miliarda dolarów w czwartym kwartale, ponieważ inwestorzy próbowali wycofać ponad 8 miliardów dolarów depozytów.

Silvergate zatrudnił Centerview Partners LLC jako doradcę finansowego oraz Cravath, Swain & Moore LLP jako doradcę prawnego, podał bank w oświadczeniu.

Założona w 1988 roku firma Silvergate odważyła się wejść w krypto w 2013 roku. Bank prowadził również działalność w zakresie magazynowania kredytów hipotecznych, ale w grudniu ogłosił likwidację tego działu, powołując się na rosnące stopy procentowe i spadek wolumenu kredytów hipotecznych.

W zeszłym tygodniu Silvergate zamknął sieć wymiany Silvergate, swoją sieć płatności kryptograficznych i jedną z najpopularniejszych ofert. Ta sieć umożliwiała 24-godzinne przelewy między inwestorami a giełdami kryptowalut, w przeciwieństwie do tradycyjnych przelewów bankowych, których rozliczenie często zajmowało kilka dni.

Ram Ahluwalia, dyrektor generalny Lumida Wealth, doradca inwestycyjny specjalizujący się w sektorze cyfrowym, powiedział, że utrata sieci wymiany Silvergate była rozczarowująca, ponieważ Silvergate powiedział, że spłaci deponentów i spłaci długi, mimo że ryzyko pandemii jest niskie. aktywa.

„To strategiczna utrata infrastruktury krytycznej dla kryptowalut” – powiedział.

Federalny Korpus Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) odmówił komentarza w środę, gdy zapytano go o upadłość banku poza stwierdzeniem, że nie reguluje banku ani spółki holdingowej. Bloomberg wcześniej informował, że FDIC omawiał z Silvergate sposoby uniknięcia zamknięcia.

Prokuratorzy federalni w Waszyngtonie prowadzą dochodzenie w sprawie firmy i jej powiązań z FTX i firmą handlową Alameda Research. W styczniu trzech amerykańskich senatorów poprosiło Silvergate o szczegóły dotyczące zarządzania ryzykiem i FTX.

W oświadczeniu Kalifornijski Departament Ochrony Finansowej i Innowacji, który nadzoruje Silvergate na mocy statutu stanowego, powiedział, że ocenia zgodność banku z przepisami finansowymi oraz zobowiązaniami w zakresie bezpieczeństwa i powiernictwa oraz współpracuje z odpowiednimi agencjami federalnymi.

Do 2022 r. z branży kryptograficznej może zniknąć ponad bilion dolarów wartości, a rosnące stopy procentowe podsycają obawy przed spowolnieniem gospodarczym.

Po szybkim wzroście w 2020 i 2021 r. Bitcoin – zdecydowanie najpopularniejsza waluta cyfrowa – spadł w ubiegłym roku o ponad 60%, wywierając presję na sektor aktywów cyfrowych.

Sprawozdania Hannah Long w Waszyngtonie i Anirban Chakraborty w Bangalore; Dodatkowe raporty Manya Saini i Mirunmai Dey w Bangalore; Montaż autorstwa Maju Samuela, Matthew Lewisa i Lincolna Feista.

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *