Szef kuchni Obamy umiera podczas paddleboardingu na Martha’s Vineyard

Osobisty szef kuchni rodziny Obamów zmarł w weekend po tym, jak został znaleziony walczący w wodzie podczas wiosłowania w pobliżu domu byłej pierwszej rodziny w Martha’s Vineyard, poinformowała w poniedziałek policja stanowa Massachusetts.

Ciało 45-letniego Dafari Campbella z Dumfries w Wirginii zostało znalezione przez policję ochrony środowiska Massachusetts około 100 stóp od brzegu w Edgartown Great Pond tuż przed 10 rano w poniedziałek na głębokości około 8 stóp. Wysłał sonar z łodzi podczas godzinnych poszukiwań, które rozpoczęły się w niedzielę wieczorem i obejmowały kilka organów ścigania.

Były prezydent Barack Obama i Michelle Obama nie byli w domu w czasie katastrofy – poinformowała stanowa policja. Pan Obama, który pracował jako zastępca szefa kuchni, gdy byli w Białym Domu, a później został z nimi. Śmierć Campbella jest badana przez policję stanową i Departament Policji w Edgartown.

Tuż przed godziną 20:00 w niedzielę służby ratownicze z Edgartown zareagowały na Edgartown Great Pond w pobliżu Turkeyland Cove, gdzie Mr. Letni dom Obamy, „wioślarz, który wszedł do wody, przez chwilę walczył o utrzymanie się na powierzchni, po czym utonął i nigdy nie wynurzył się” – podała w oświadczeniu policja stanowa.

Policja powiedziała, że ​​inny wioślarz był z nim w basenie w momencie, gdy zobaczył, jak schodzi pod wodę. W poszukiwaniach pomagała policja stanowa, amerykańska straż przybrzeżna i kilka lokalnych jednostek straży pożarnej, w tym nurkowie.

Po kilku godzinach poszukiwań w niedzielę wieczorem „operacja została zawieszona, aby umożliwić zespołom nurkowym, załogom lotniczym i innym ratownikom reorganizację i ocenę kolejnych kroków” – poinformowała policja stanowa.

Szef Alex Schaefer ze Straży Pożarnej w Edgartown powiedział The Vineyard Gazette Pan. Po zgłoszeniu zaginięcia Campbella policjanci i strażacy z wyspy przeprowadzili przeszukania od drzwi do drzwi, a strażacy przeszukiwali pieszo linię brzegową jeziora.

W oświadczeniu p. i pani.

„Kiedy spotkaliśmy go po raz pierwszy, był znakomitym zastępcą szefa kuchni w Białym Domu – kreatywnym i pasjonatem jedzenia, który potrafił łączyć ludzi” – powiedzieli. „W następnych latach poznaliśmy go jako ciepłą, zabawną, niezwykle kochającą osobę, która trochę rozjaśniła nasze życie”.

Obamowie powiedzieli, że poprosili pana Campbella, aby został z nimi, kiedy przygotowywali się do opuszczenia Białego Domu.

„Od tamtej pory jest częścią naszego życia” – powiedzieli. „Jesteśmy załamani, że odszedł”.

Według ich oświadczenia p. Ci, którzy przeżyli Campbella, to jego żona Sherice i bliźniacy, Xavier i Savin.

Obamowie, wieloletni letni goście Martha’s Vineyard, Kupił odosobnioną posiadłość o powierzchni 30 akrów 11,75 miliona dolarów w South Shore w 2019 roku. Ich dom z siedmioma sypialniami i powierzchnią 6900 stóp kwadratowych stoi przed Wielkim Stawem w Edgartown z barierą plażową i widokiem na ocean. Spokojna, słonowodna laguna przybrzeżna ma kilka zatoczek popularnych wśród żeglarzy rekreacyjnych, zwłaszcza kajakarzy i paddleboardzistów, którzy chcą złapać spektakularny zachód słońca.

National Weather Service poinformowało o dobrych i jasnych warunkach w niedzielę wieczorem, z wysoką temperaturą w latach 70-tych.

Pan. Obama odwiedzał winnicę od czasów, gdy był senatorem w Illinois, i spędzał część sierpnia na wyspie przez siedem z ośmiu lat sprawowania urzędu, pomijając rok 2012 podczas swojej kampanii reelekcyjnej.

To nie pierwszy przypadek nagłej śmierci szefa kuchni byłego prezydenta USA. Prezydenci Bill Clinton i George W. Walter Scheib, były szef kuchni podczas administracji Busha, zginął w przypadkowym utonięciu w 2015 roku. Idąc na wycieczkę W Taos, Nowy Meksyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *