USMNT vs. Grenada Wynik, oceny: Jesus Ferreira strzelił cztery gole, dzięki czemu trasa po USA była łatwym sukcesem

Reprezentacja USA mężczyzn, która odwiedziła Grenadę w piątek wieczorem, pokonała Defence 5-0 w prostym, jednostronnym meczu o tytuł Ligi Pucharu Konfederacji. Jesus Ferreira, pierwszy napastnik USMND na Mistrzostwach Świata 2022, wyrównał rekord drużyny, strzelając cztery gole pomimo zaciekłej rywalizacji.

Czerwoni, biali i niebiescy, którzy grają w finale na amerykańskiej ziemi w tym roku kalendarzowym, pokonali tłum 25-3 w meczu, który czasami wygląda bardziej jak walka niż oficjalny mecz drużyny Grega Berholdera.

Szokująco, pomimo dominacji nad piłką i szans, Stany Zjednoczone potrzebowały 43 minut na zdobycie bramki, a Ferreira wykończyła ostrożnie ze środka pola karnego.

Z tak wieloma błędami przed bramką w tym drugim, Ferreira był w stanie zmienić tę złą formę świetnym meczem, podczas gdy lepszy arkusz dla niego przyszedł przeciwko 170. drużynie na świecie. Jest piątym graczem, który strzelił cztery gole w meczu dla Stanów Zjednoczonych, obok Archiego Starka (1925), Aldo Donelli (1934), Joe-Maxa Moore’a (1993) i Londona Donovana (2003).

Dzięki odpoczywającym kluczowym graczom, takim jak Christian Pulisic i Tyler Adams, Stany Zjednoczone były w stanie nadać tempo grze przez całą noc. Widzowie nie zbliżyli się do wyniku, rejestrując 0,10 xG w trzech strzałach. USA zakończyło z 4,08 xG w 25 strzałach. Amerykanie też mieli 66,6 proc., nie tracąc rzutu rożnego, a Matt Turner nie obronił ani jednego gola.

Dopasowując się do poprzedniego rekordu z lat 2013-15, zgromadzili niepokonany bieg na 26 ojczystej ziemi.

W meczu z Salwadorem we wtorek w drugim meczu Amerykanie zwracają teraz uwagę na to, które liczby będą najtrudniejszym testem.

Stany Zjednoczone zagrają w mundialu w listopadzie, po tym jak nie zakwalifikowały się do mistrzostw świata w 2018 roku. USMNT zagra w Walii 21 listopada, aw Anglii 25 listopada (dzień po Święcie Dziękczynienia). 29 również stoi w obliczu Iranu.

Oceny graczy USMNT

(Wielka Brytania) Matt Turner

90 Nie testowano, ponieważ Grenada oddała trzy strzały z zerem w kierunku celu. Jeden z najłatwiejszych meczów, w których mógł założyć koszulkę reprezentacji.

7

(DEF) Anthony Robinson

60 Stworzyła tylko jedną okazję, ale to nie jest bar, bo czysty papier jest bardzo ważny. Dobrze widzieć, że Robinson potrafi być bardzo konserwatywny, bombarduje tylko w razie potrzeby.

7

(DEF) Aaron Long

45 Carter-Vickers nie muszą wiele robić, ponieważ są dominującym obrońcą w nocy. Pierwsza połowa wyglądała schludnie, ale została wstrzymana, ponieważ Berholder kontynuował testowanie swoich podstawowych par.

7

(DEF) Cameron Carter-Vickers

90 Grając przed nim zrobił pięć przerw w meczu i wygrał większość swoich bitew powietrznych. Chociaż nie było to jedno z najtrudniejszych wyzwań w defensywie, przed jakim stanął, była to dobra poprawa od Carter-Vickers po tym, jak poprzedniego dnia został przeniesiony do celtyckiego urzędnika. 8

(DEF) Reggie Canon

90 Ponieważ wydawało się, że Canon zmierza na Mistrzostwa Świata, zebrał trzy przechwyty i poczynił spore postępy. Dzięki swojej różnorodności dobrze radzi sobie w każdej sytuacji. 7

(MID) Colin Acosta

90 Kontrolował grę ze środka pola. Acosta był wszędzie podczas meczu, pomagając Stanom Zjednoczonym nosić Grenadę, dopóki piłka nie uderzyła w tył siatki. W dniu, w którym wielu stałych pomocników odpoczywało, Acosta błyszczała. 9

(MID) Luca de la Torre

71 Czy to impreza wychodząca na de la Torre? Pomimo braku pomocy, popisał się doskonałą grą przeciwko Spice Boys w zwiększaniu tempa i kontrolowaniu posiadania. De la Torre Ważne jest, aby mieć te dominujące i silne zespoły, ale dobrze jest widzieć, że jest potencjał. 8

(MID) Weston McKenney

45 Bramki nie były w grze, kiedy naprawdę zaczęły się toczyć, ale odegrały kluczową rolę w pomaganiu Grenadzie w zużyciu, stwarzając dwie szanse i drużynie zachowując piłkę w pierwszej połowie. 7

(FWD) Jordan Morris

60 Stworzyła się świetna okazja i zmarnowano kilka dobrych okazji do ataku. Kiedy USMNT zamienił mecz w trening do celu, Morris nie wchodził w interakcje z innymi członkami zespołu, gdy minuty były krótkie. 6

(FWD) Paul Ariola

90 Stworzył zespół z trzema dodatkowymi szansami na zdobycie bramki dla swojego kolegi z drużyny FC Dallas, Ferreiry. Ariola dokonała miłej zmiany podczas meczu i zrobiła wszystko, co należy w ofensywie i defensywie. 7

(FWD) Jezus Ferreira

90 Co za sposób na przełamanie punktowej suszy. Ferreira strzelił cztery gole, ponieważ był we właściwym miejscu we właściwym czasie, w prawie każdym meczu, aby pokazać, że radzi sobie lepiej w reprezentacji. Choć trudno było odbierać wiele konkurencji ze względu na jakość przeciwnika, Ferreira również nie miała wiele do zrobienia. 10

George Bello

Robinson, (’60) Zrobiłem to, o co mnie poproszono w określonych minutach, ale nie zrobiłem nic wspaniałego 6
Walker Zimmerman Długie, (’45) Zimmerman, jak zwykle zrelaksowany, kontynuował po meczu defensywnie. Nie zdobył żadnego z nagłówków, ale wszedł na boisko i miał dwa prześwity i jedno przechwycenie. 7
Brendan Aaronson Z wieży (’71) Nie zajęło mu dużo czasu, aby odcisnąć swoje piętno w zawodach i stworzyć asystę przy jedynej szansie, jaką miał. Aaronson’s New Legs jest w rzeczywistości silnym występem drugoplanowym, który pomógł złamać Grenadę. 8
Malik Tillman McKennie, (’45) Oficjalnie związany ze Stanami Zjednoczonymi, Tillman wszedł z dużym żniwem w środku pola, pokazał mocny występ, który pokazał, co może zaoferować poniżej linii, ale jednocześnie jak zielony jest. W tym momencie nie ma się czym martwić, może być siłą, z którą trzeba się liczyć. 7

Christian Roldan

Morris, (’60) Gra była już w posiadaniu po wygranej. 6
Greg Berholder 5 Chociaż nie zdobył wszystkiego, czego potrzebował w pierwszym meczu Ligi Narodów, było to mocne zwycięstwo, które dało Ferreirze nadzieję po zdobyciu czterech bramek. To był dobry występ, ponieważ zespół zrobił dokładnie to i strzelił pięć bramek, do których plan gry był idealny. 9