Wiadomości Heatwave z Wielkiej Brytanii i Europy: najnowsze wiadomości i aktualizacje na żywo

PARYŻ – od dawna ulubione miejsce pikników i plażowania, trawniki wokół Wieży Eiffla stały się ostatnio miejscem gwałtownych protestów. Najpierw przyszedł A Kampania w mediach społecznościowych. Następnie Rajdy przez dziesiątki okolicznych mieszkańców. Wkrótce pojawił się protestujący Zakradnij się Na pobliskim drzewie Vimana na strajk głodowy.

Źródło ich gniewu? Plan polega na wycięciu ponad 20 ponad 100-letnich drzew wokół wieży w ramach próby oczyszczenia ogromnego ogrodu i turystów.

Kontrowersje wokół wysiłków paryskiego ratusza na rzecz zazieleniania miasta są tym pilniejsze, że francuska stolica zmaga się z upalnymi temperaturami. i inne części Europy.

Lokalne autorytety Przeprojektowanie miejskiego krajobrazu Paryża, aby uczynić go bardziej przyjaznym dla klimatuJednak coraz większa liczba mieszkańców twierdzi, że powszechne wylesianie wokół stolicy paradoksalnie podkopuje aspiracje środowiskowe miasta.

Drzewa są uważane za najlepszą ochronę przed promieniowaniem, które z powodu globalnego ocieplenia przyczynia się do wzrostu fal upałów na całym świecie. Zapewniają bardzo potrzebne chłodzenie w gęsto zaludnionych miastach, takich jak Paryż, gdzie w poniedziałkowe popołudnie temperatury sięgały wysokich lat 90. i oczekuje się, że wzrosną.

dług…Andrea Mantovani dla The New York Times

„Bez drzew miasto jest nieznośnym piecem” – powiedział Tanguy Le Dantec, urbanista i współzałożyciel Aux Arpres Citoens, grupy walczącej z wylesianiem w Paryżu.

W ostatnich miesiącach w Paryżu wybuchły małe protesty, a mieszkańcy i aktywiści czasami gromadzili się wokół drzew potępionych przez rozległe projekty urbanistyczne, które przekształciły stolicę w gigantyczny plac budowy.

W kwietniu Nakręcony W Port de Montreuil, na północnych przedmieściach Paryża, wycięto 76 platanów, w większości liczących kilkadziesiąt lat. Ratusz chce zamienić tę przestrzeń w duży plac, zgodnie z planem burmistrza. Anna HidalgoStwórz „Zielony paswokół stolicy.

„Pani Hidalgo, proszę, zatrzymaj rzeź” – powiedział Thomas Brail, założyciel National Tree Watch, gdy maszyny ścinały drzewa za nim. Wideo Strzelił w kwietniu. Pan. Braille następnie rozpoczął 11-dniowy strajk głodowy na platan w pobliżu Wieży Eiffla.

dług…Andrea Mantovani dla The New York Times

Yves Contassot, były zastępca burmistrza Paryża odpowiedzialny za środowisko i członek Partii Zielonych, powiedział, że wycinanie drzew „stało się bardzo ważną kwestią, która wywołuje mały skandal w czasie, gdy mówimy o walce z globalnym ociepleniem”. W dużych miastach”.

Początkowo plan przebudowy zatłoczonego obszaru wokół Wieży Eiffla wydawał się mieszkańcom Paryża przyjazny dla środowiska. Większość pojazdów zostanie zakazana, powstanie sieć ścieżek dla pieszych, ścieżek rowerowych i parków.

„Nowe zielone płuco” – szczyci się ratusz Stronie internetowej.

Ale mieszkańcy odkryli w maju, że plan groził wycięciem 22 dobrze ugruntowanych drzew i zagroził systemom korzeniowym wielu innych, w tym 200-letniemu platanowi zasadzonemu na długo przed zbudowaniem Wieży Eiffla pod koniec lat 80. XIX wieku.

„Biedne drzewo zostało posadzone w 1814 roku, a pewnego ranka niektórzy chłopcy chcieli zrobić miejsce na przechowywanie bagażu i zostało ono zdmuchnięte” – powiedział pan. – powiedział Braille, drażniąc plany modernizacji obiektów. Dla publiczności.

dług…Thomas Cox/Agence France-Presse – Getty Images

Seria zmagań, a także Petycja internetowa Zebrała ponad 140 000 podpisów, ostatecznie zmuszając Radę Miejską 2 maja do zmiany planów i zobowiązania do nie wycinania ani jednego drzewa w ramach planu zazieleniania.

Emmanuel Grégoire, zastępca burmistrza Paryża odpowiedzialny za urbanistykę i architekturę, powiedział w wywiadzie, że miasto uważa, że ​​„przegrywa symboliczną bitwę o zielone ambicje projektu”.

W 2007 roku Paryż przyjął plan klimatyczny, który pomógł zmniejszyć ślad węglowy miasta o 20% w latach 2004-2018 i prawie podwoić zużycie energii odnawialnej. Najnowszy raport przez władze regionalne. Nowym celem Paryża jest stanie się do 2050 r. miastem neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla, zasilanym wyłącznie energią odnawialną.

Pan. Le Dantec przyznał, że urbanistyka „niewątpliwie poczyniła postępy w zmniejszaniu zanieczyszczenia”. Pomimo konkurencji, pani Hidalgo odnotowała swój sukces. Plany ograniczenia korzystania z samochodu W stolicy.

Powiedział jednak, że plany urbanistyczne Paryża zignorowały inną rzeczywistość zmiany klimatu: rosnące temperatury, przed którymi drzewa są uważane za jedną z najlepszych obrony.

dług…Christophe Archambault/Agence France-Presse — Getty Images

Drzewa chłodzą miasta, zapewniając cień i pochłaniając promieniowanie, łagodząc skutki tak zwanych „miejskich wysp ciepła” panujących w Paryżu. Krajowa służba meteorologiczna Météo France ma oceniany Podczas ostatnich fal upałów temperatury na tych wyspach ciepła są czasami wyższe o 9 do 18 stopni Fahrenheita niż na otaczających je obszarach.

W połowie czerwca, kiedy Francja dusił się w ekstremalnych temperaturach, pan. Le Dantec wędrował po Paryżu z termometrem. Na Place de la République, on Nagrany Temperatura na betonowych powierzchniach może sięgać nawet 140 stopni Fahrenheita, w porównaniu do 82 stopni pod stuletnim platanem.

„Drzewa są naszą najlepszą obroną przed falami upałów” – powiedział Dominique Dupre-Henry, były architekt w Ministerstwie Środowiska i współzałożyciel Aux Arpres Citoens.

Przebadał jednak 30 dużych miast Instytut Technologii w MassachusettsParyż ma o 9 procent mniej drzew, w porównaniu z 12,7 procent w Londynie i 28,8 procent w Oslo.

„To dokładne przeciwieństwo zmian klimatycznych” – powiedziała Dupre-Henry.

Paryż planuje zasadzić 170 000 nowych drzew do 2026 roku, panie. – powiedział Gregoire. Jeśli weźmiesz obszar Porte de Montreuil na północy Paryża, więcej drzew zostanie posadzonych niż wyciętych, powiedział.

dług…Andrea Mantovani dla The New York Times

„Jest to projekt o bardzo wysokich standardach środowiskowych” – powiedział Pan. – powiedział Gregoire, nalegając teraz na zamienienie dużego asfaltowego ronda w zielony plac. „Efekt jest pozytywny w walce z miejskimi wyspami ciepła”.

Regionalni urzędnicy ds. ochrony środowiska są mniej optymistyczni. ich Oszacowanie Zauważyli, że projekt, prace budowlane i nowa infrastruktura „wręcz przeciwnie, dodadzą więcej ciepła”.

Pan. Le Dantec dodał, że w krótkim okresie młode drzewa są mniej skuteczne w łagodzeniu globalnego ocieplenia niż starsze drzewa, ponieważ ich listowie są mniejsze i nie mogą pochłaniać tak dużej ilości promieniowania. „Drzewo 100-letnie jest warte 125 nowo posadzonych drzew” w pochłanianiu dwutlenku węgla i chłodzeniu otoczenia, powiedział.

W Porte de Montreuil mieszkańcy mieli mieszane uczucia co do projektu. Low Richard LeBon, 57-letni projektant, pochwalił „zielone inicjatywy”, które, jak powiedział, pomogą poprawić jakość życia na tym od dawna zniszczonym przedmieściu.

Ale „łąki nie są warte drzew”, dodał, stojąc w cieniu platanów, które mają zostać wycięte w ramach przebudowy pchlego targu w okolicy. „Drzewa powinny być włączone do tych wysiłków, a nie być zmienną dostosowania”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *