Fot. Red Bull Content Pool


Albon wie, jak zmniejszyć stratę do Verstappena

Autor: | 12 maja 2020

Alexander Albon uważa, że ma pomysł, w jaki sposób zredukować swoją stratę do Maxa Verstappena. Od kiedy dołączył do Red Bulla traci do Holendra kilka dziesiątych sekundy na okrążeniu, ale wciąż się poprawia.

Taj dołączył do ekipy w sierpniu ubiegłego roku. Od tego czasu zbiera coraz lepsze opinie i potrafił pokazać naprawdę mocne tempo. Jednak wciąż nie mógł nawiązać równej walki z Verstappenem.

To jest niezbędne, aby Red Bull mógł walczy o najwyższe laury w Formule 1. Jeśli znów będą mieli jednego świetnego zawodnika i drugiego tylko dobrego, to znów będzie ciężko o rywalizację z Mercedesem i Ferrari w klasyfikacji konstruktorów.

– Usiedliśmy razem i opracowaliśmy obszary, nad którymi muszę popracować, ustaliliśmy, gdzie chcemy realizować nasze cele, i to wyjaśnia nam wszystko. Jest naprawdę dobrze. Wiem, nad czym muszę pracować, ale także, wiemy o tym i potem rozumiemy, co robić i jak najlepiej wykorzystać sytuację. Mamy kilka pomysłów na to, w co musimy wycelować, abym wspólnie z samochodem mógł znaleźć się w lepszym oknie.

Zespół w pełni ufa młodemu zawodnikowi, który w tym roku rozpocznie swój zaledwie drugi sezon w Formule 1. Władze ekipy są zadowolone z jego postępów i pozwalają mu się rozwijać, bez nakładania dodatkowej presji związanej z obowiązkiem dorównania Verstappenowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *