Alonso: Zespół powinien zatrzymać Buttona

Autor: | 10 września 2015

Fot. McLaren / FB

Fot. McLaren / FB

n

Dwukrotny mistrz świata uważa, że zachowanie Brytyjczyka w McLarenie będzie dobrym rozwiązaniem dla całego zespołu, który spogląda z ogromnymi nadziejami w przyszłoroczne mistrzostwa.

n

Jenson Button posiada kontrakt ze stajnią z Woking na sezon 2016. Eric Boullier głośno zapewniał o zatrzymaniu doświadczonego zawodnika, jednak predyspozycje młodych kierowców takich jak Stoffel Vandoorne i Kevin Magnussen sprawiają, że nadal nic nie jest pewne.

n

– Jenson do tej pory był dobry przez cały sezon. Pracowaliśmy ze sobą bardzo blisko, aby pomóc zespołowi. Jego doświadczenie było bardzo, ale to bardzo ważne dla aktualizacji, które wprowadziliśmy do bolidu. Chodzi tutaj głównie o jednostkę napędową i aerodynamikę — zapewnił Hiszpan.

n

Fernando Alonso jest bardzo zadowolony z współpracy ze swoim aktualnym zespołowym partnerem. Hiszpan dodał także, że stajnia powinna podjąć decyzję o przyszłorocznym składzie jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

n

– Myślę, że jeśli Jenson zostanie to będzie to dobra decyzja dla ekipy. Jeżeli jednak zdecydują, że trzeba coś zmienić to sądzę, że przyniesie to pewne wady jak i zalety. Jedyną rzeczą jaką mogę dodać to fakt, że jego praca jest bardzo produktywna dla zespołu, ale także dla mnie samego. Naprawdę sporo się od siebie uczymy — zakończył.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *