Fot. Mercedes-AMG F1


Auto Bild: Ocon coraz bliżej zawarcia współpracy z Renault

Autor: | 22 sierpnia 2019

Na jaw wychodzą kolejne spekulacje transferowe. Według niemieckiego „Auto Bilda”, Esteban Ocon ma podpisać kontrakt z Renault, a Valtteri Bottas utrzymać fotel w Mercedesie.

Ocon od kilku miesięcy jest łączony z kilkoma zespołami, w tym z Mercedesem, którego jest podopiecznym. Toto Wolff zapowiadał, że decyzję odnośnie składu zespołu z Brackley na 2020 rok podejmie w trakcie przerwy letniej. O fotel wyścigowy w niemieckiej stajni rywalizują Ocon i Valtteri Bottas.

„Auto Bild” twierdzi, że w ostatnim czasie szefostwo Mercedesa podjęło decyzję o wypożyczeniu Francuza do Renault. Ocon ma podpisać dwuletni kontrakt i przez ten czas jeździć u boku Daniela Ricciardo. W takim wypadku posadę etatowego kierowcy w Mercedesie utrzymałby Bottas, a na rynku znalazłby się Nico Hulkenberg, któremu po bieżącym sezonie wygasa umowa z Renault.

W opinii „Auto Bilda” Hulkenberg ma zastąpić w Haasie Romaina Grosjeana, który nie otrzyma angażu w żadnym zespole F1 i będzie musiał szukać zatrudnienia w innym miejscu. Niemiecki kierowca zostałby partnerem zespołowym Kevina Magnussena, z którym nie utrzymuje dobrych relacji. Duńczyk ostatnio przyznał jednak, że nie rozmawia z Hulkenbergiem, ale szanuje go jako kierowcę. Mimo wszystko byłaby to ryzykowna decyzja szefostwa zespołu z Kannapolis, które ma dość kolizji i spięć wewnątrz ekipy. Grosjean ma natomiast dołączyć do stawki kierowców Formuły E i zasilić szeregi DS Techeetah lub Jaguara.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *