Bojowe nastroje w McLarenie

Autor: | 22 kwietnia 2015

Fernando Alonso twierdzi, że obecna forma jego bolidu pozwala walczyć o punktowane miejsca. n

Do twierdzenia dwukrotnego mistrza świata dołączył szef Hondy – Yasuhisa Arai. – Nie mieliśmy dobrego początku sezonu. Droga na szczyt jest bardzo stroma – zaznaczył.

n

Emocje w ekipie z Woking są spolaryzowane. Dla Jensona Buttona weekend w Bahrajnie był wielką katastrofą. Brytyjczyk z powodu zawodności bolidu nie mógł pojawić się na starcie wyścigu. Natomiast Alonso oświadczył, że pragnie awansować w Barcelonie do Q3. McLaren i Honda pracują nad kolejnymi zmianami. Odpowiednio do aerodynamiki i silnika, tak by Alonso w swojej ojczyźnie mógł walczyć o pierwsze w tym sezonie punkty.

n

– Jesteśmy bardzo blisko dojechania na punktowanym miejscu. Liczę, że w Barcelonie i Monako, gdzie silnik odgrywa mniejszą rolę, stanie się to faktem – oświadczył Hiszpan.

n

Arai wypowiedział się na temat szans McLarena na podium.

n

– Podium jest naszym życzeniem i dałoby nadzieję na, że w przyszłości możemy być numerem jeden. Jednak jest zbyt wcześnie by, o tym mówić. Za nami dopiero cztery wyścigi. Mamy więc jeszcze piętnaście szans do końca sezonu. Celem na przyszłość jest regularne punktowanie w każdym Grand Prix – podsumował.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *