Bottas: Potrafię jeździć agresywnie

Autor: | 16 sierpnia 2015

Fot. Glenn Dunbar / LAT Photographic

Fot. Glenn Dunbar / LAT Photographic

n

Valtteri Bottas powiedział, że jest gotowy podjąć ryzyko i powalczyć agresywnie, aby odnieść swoje pierwsze zwycięstwo.Kierowca Williamsa w swojej karierze stanął siedem razy na podium, jednak nigdy nie udało mu się wygrać. W zeszłym sezonie Williams nie odniósł zwycięstwa w dużej mierze przez konserwatywne strategie. Ta historia powtórzyła się ponownie w tym roku na torze Silverstone, gdzie zespół objął prowadzenie, ale ostatecznie nie udało im się nawet dotrzeć na podium. Bottas jest przekonany, że potrafi wykazać agresywne podejście w walce o pozycje.

n

– Jeśli chcesz zdobyć kilka punktów lub wygrać wyścig, najpierw musisz go ukończyć – powiedział dla Autosport. – W przypadku podjęcia ryzyka lepiej się zastanowić niż postąpić głupio. Mój styl jest zawsze taki sam. Jednak myślę, że wiele osób nie widziało mojej jazdy, kiedy w grę wchodzi zwycięstwo.

n

Fin liczy, że w uda im się złapać Ferrari, bo jak powiedział – Mercedes jest nie do zatrzymania.

n

– Mercedes jest tak daleko w tym momencie, że może to być niemożliwe – stwierdził 25 latek. – Jedynie na co możemy liczyć to pech, ale wtedy trzeba być jeszcze przed Ferrari. Nie mówię, że to nie do osiągnięcia, ale dosyć trudne. Mimo to zawsze się staramy. Byliśmy na podium kilka razy w tym sezonie, ale oczywiście chcemy więcej. Najbardziej pozytywną rzeczą jest to, że udało nam się zdobyć więcej punktów na początku sezonu w porównaniu z ubiegłym rokiem.

n

Bottas obecnie zgromadził 77 punktów w klasyfikacji generalnej, co daje mu czwartą lokatę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *