Fot. Domotor Csaba


Brazylijskie media: Kubica otrzymał propozycję wstępnej umowy z Williamsem

Autor: | 2 listopada 2017

Media z Brazylii donoszą, że Robert Kubica dostał już wstępną ofertę od ekipy Williams Martini Racing. Juliane Cerassoli twierdzi też, że Polaka czeka kolejna sesja testowa, tym razem po GP Abu Zabi w tegorocznym bolidzie.

Dziennikarka informuje, że Felipe Massa pogodził się już ze swoim losem. Chce, żeby zespół ogłosił swoją decyzję przed wyścigiem w Brazylii, by móc po raz kolejny pożegnać się z kibicami. Jednocześnie jest mu przykro z powodu, jak zespół go traktuje i chce uniknąć powtórzenia sytuacji z Rubensem Barrichello, któremu sześć lat temu Williams nie dał okazji do pożegnania. Natomiast smutek z powodu traktowania go przez ekipę musi dziwić. W końcu to Brazylijczyk szantażuje zespół i wypowiada żenujące komentarze na temat profesjonalizmu oraz konkurentów do fotela.

Cerassoli pisze, że team z Grove chce zaczekać z ogłaszaniem czegokolwiek. Podobno Kubica dostał wstępną ofertę kontraktu, bowiem jest atrakcyjny dla zespołu nie tylko ze względów sportowych. Również z uwagi na sponsorów, których Robert mógłby zabrać ze sobą do nowego pracodawcy. Na razie w planie jest kolejna sesja testowa. Tym razem miałoby się to odbyć po Grand Prix Abu Zabi, w tegorocznym modelu.

– Williams nie ma w planie ogłaszania decyzji przed Brazylią. Zespół chce następnego testu Roberta Kubicy w Abu Zabi i złożył wstępną propozycję Polakowi, Jego kandydatura jest jeszcze bardziej atrakcyjna ze względu na sponsorów, którzy z nim przyjdą. W padocku mówi się, że Kubica nie podpisał jeszcze żadnej umowy – mówi Brazylijka.

Ostatnio miało dojść do spotkania dyrektora technicznego Williamsa, Paddy’ego Lowe’a z Toto Wolffem. Według ustaleń Cerassoli został porzucony pomysł zatrudnienia Pascala Wehrleina w zespole z Grove. Mocnym kandydatem do fotela może stać się Daniił Kwiat, który może wnieść dużo pieniędzy do ekipy. Dziennikarka uważa, że decyzja w sprawie zakontraktowania Kubicy raczej nie zostanie podjęta przed Grand Prix Brazylii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *