Carlos Sainz nie wyklucza walki o podium w 2017

Autor: | 21 sierpnia 2016

Kierowca ekipy Toro Rosso stwierdził, że w obliczu dużych zmian związanych z przyszłorocznymi przepisami, zespół z Faenzy jest w stanie zbudować taki samochód, który pozwoli im na walkę o miejsce na podium w klasyfikacji konstruktorów.

Obecny sezon już wkrótce może okazać się najlepszym w całej historii Scuderii Toro Rosso – włoska ekipa wybrała się na wakacyjną przerwę zachowując szóste miejsce wśród konstruktorów, z rekordową jak na ten etap sezonu zaliczką punktową wynoszącą 45 „oczek”. Jak jednak uważa Carlos Sainz, możliwości jego zespołu sięgają jeszcze wyżej.

– Ciągle mówimy o piątym miejscu w mistrzostwach, a w przyszłym roku równie dobrze możemy być na trzecim bądź ósmym, więc musimy zachować spokój i poczekać na kolejny sezon, by przekonać się, gdzie jesteśmy – powiedział Sainz w rozmowie z Crash.net.

 Mam nadzieję, że Renault nadal czynić będzie kolejne kroki naprzód, dostarczając nam przyzwoitą jednostkę napędową. W tej chwili musimy się zmagać z problemami w tym obszarze – dodał.

– Samochody wyprodukowane w ostatnich dwóch latach były od strony podwozia zaskoczeniem dla wszystkich i wiele osób było pod ich wrażaniem. Kwestią jest więc uporządkowanie wszystkich małych szczegółów, aby stać się jeszcze lepszym i sądzę, że jesteśmy w stanie dokonać tego w przyszłym roku – zakończył mistrz Formuły 3.5 z sezonu 2014.