Fot. Williams Martini Racing


Chinchero: Sirotkin w Williamsie, koniec bajki Kubicy

Autor: | 11 grudnia 2017

Roberto Chinchero informuje, że Williams Martini Racing podjął już decyzję w sprawie obsady swojego drugiego bolidu w sezonie 2018. Nowym kierowcą ekipy ma być Siergiej Sirotkin.

Wcześniej murowanym faworytem do jazdy w teamie z Grove był Robert Kubica. Jednak wszystko zmieniło się po testach w Abu Zabi. Tam Polak wypadł świetnie we wtorek, kiedy prezentował bardzo dobre tempo wyścigowe. Jeszcze szybszy w środę rano był Rosjanin, który skorzystał z poprawek wprowadzonych za namową Roberta przed drugim dniem testowym. Natomiast według niektórych pogłosek, Kubica nie błysnął tempem kwalifikacyjnym.

W normalnych warunkach zatrudnienie Siergieja byłoby niemożliwe. Jeśli faktycznie zwiąże się kontraktem z Williamsem, to stanie się debiutantem i dołączy do drugiego żółtodzioba Lance’a Strolla. Chinchero podaje, że o wszystkim zadecydowały względy ekonomiczne. Piąty zespół ubiegłego sezonu może przejechać się na tej decyzji. Lance nie rozwija się w imponującym tempie i na finiszu kampanii 2017 wciąż był dużo wolniejszy od Felipe Massy.

Z kolei Sirotkin pojechał w tym roku dwa wyścigi Formuły 2 oraz 24H Le Mans. Wszystko w rosyjskich ekipach. Nie ma doświadczenia, a i jego prędkość nie jest zachwycająca. Jednak jego sponsorzy oferują Williamsowi 15 milionów euro, a partnerzy Roberta jedynie 8. Zespół z Grove ma ogłosić swoją decyzję w najbliższych dniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *