Fot. Scuderia Ferrari / Facebook


Daimler ma naciskać w sprawie Vettela

Autor: | 22 maja 2020

Pojawiły się poważne głosy, że firma Daimler, a więc właściciel Mercedesa naciska, aby zespół zatrudnił Sebastiana Vettela w charakterze kierowcy wyścigowego w sezonie 2021.

Przyszłość Sebastiana Vettela, to obecnie jedna z największych zagadek Formuły 1. Wiele mówiło się o tym, że może trafić do Renault, bowiem tam wciąż nie ma kierowcy, który w przyszłym sezonie zastąpi Daniela Ricciardo. Jednak wiadomo już, że Niemiec nie zamierza przejść do francuskiego teamu i odrzucił tę propozycję. Zapowiedział, że albo zostanie kierowcą Mercedesa albo odejdzie na sportową emeryturę.

Wydaje się, że są szanse na to, że jego marzenie spełni się. Akredytowany włoski dziennikarz F1 Giuliano Duchessa twierdzi, że zarząd Daimlera naciska na władze zespołu Mercedesa, aby to właśnie Sebastian stał się partnerem Lewisem Hamiltona w sezonie 2021. Nie można się dziwić takiemu postawieniu sprawy przez tę firmę, ponieważ dla marki Mercedesa zatrudnienie sławnego niemieckiego kierowcy byłoby bardzo korzystne.

Vettel miałby w ten zastąpić Valttieriego Bottasa. Może w tych informacjach być sporo prawdy, bo mówi się też o tym, że Fin ma rozmawiać z Renault. Bowiem, jeśli nie zastąpi go Niemiec to następny w kolejce jest też George Russell, który wyraźnie męczy się i marnuje w Williamsie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *