Damon Hill wzywa brytyjski rząd do podjęcia inicjatywy wobec Grand Prix Wielkiej Brytanii

Autor: | 7 stycznia 2017

Damon Hill wezwał brytyjski rząd, aby ten pomógł finansować wyścig na Silverstone.

Ostatnio pojawiły się pogłoski, że Brytyjski Klub Brytyjskich Kierowców Wyścigowych (BRDC) rozważa wycofanie się z organizacji rundy na Silverstone. Powołując się na klauzulę , w wyniku której legendarny obiekt po 2019 roku może stracić prawo do urządzania wyścigów Formuły 1. Hill, który sprawował funkcję prezydenta BRDC zwrócił się do brytyjskiego rządu, aby ten interweniował w tej sprawie.

– To nasza ukochana narodowa impreza sportowa, ale z jakiegoś powodu zawsze było trudno o pozyskanie funduszy od rządu – zaczął mistrz świata z 1996 roku. – Być może nastał czas, aby spojrzeć na Grand Prix Wielkiej Brytanii od innej strony i uświadomić sobie, że całe zdarzenie pokazuje naszą błyskotliwość w tej dziedzinie i jest czymś w rodzaju szyby wystawowej.

– Kiedy myślimy o Wielkiej Brytanii po Brexicie, trzeba zastanowić się czy to jest dokładnie ten rodzaj imprezy, w którą należy inwestować, aby pokazać na co nas stać. Jestem naprawdę zaniepokojony, ponieważ John Grant nie powiedziałby tego, gdyby rzeczywistość stanowiła inaczej – dodał.

– Klub Brytyjskich Kierowców Wyścigowych zachowuje się jak fundacja charytatywna, bo pieniądze, które zarabia z wyścigu dalej przekazuje na ten sport. Nie można oczekiwać, że będą narażać swoją pozycję.