Felipe Massa: Kto nie chciałby jeździć w Mercedesie?

Autor: | 6 grudnia 2016

Nico Rosberg pozostawił jedno wolne miejsce w Mercedesie, w związku z czym wielu kierowców jest łączonych z mistrzowską ekipą, również tych, którzy dopiero co skończyli kariery. Jednym z nich jest Felipe Massa, który uważa, że jazda Srebrną Strzałą byłaby przyjemnością dla każdego zawodnika.

Dawny rywal Lewisa Hamiltona w walce o jego pierwszą koronę w 2008 roku został zapytany o chęć jazdy w zespole z Brackley. Brazylijczyk jednoznacznie nie zaprzeczył spekulacjom o szybkim powrocie za stery.

– Jestem bardzo zadowolony z mojej decyzji o przejściu na emeryturę. Ale kto nie chciałby jeździć w Mercedesie? Nie sądzę, że Mercedes zatrudniłby mnie, co jednak mogłoby się wydarzyć. Mam nadzieję, że będą kontynuowali poszukiwania dobrego kierowcy. Jazda najlepszym samochodem jest przecież samą przyjemnością dla kierowcy – powiedział Felipe Massa.

Mimo zadowolenia z decyzji były kierowca Ferrari mógłby jeszcze mieć chęć wydłużenia swojej kariery w Formule 1 i pokrzyżowania szyków Hamiltonowi, który ostatecznie wyszarpał mu upragniony tytuł podczas Grand Prix Brazylii 2008.