Fot: www.formula1.com


Fernando Alonso: Mclaren wykonał krok naprzód, jednak to za mało, żebym wrócił

Autor: | 6 kwietnia 2019

Fernando Alonso odszedł w zeszłym roku z Formuły 1, jednak podczas tegorocznych testów w Bahrajnie mogliśmy go na nowo zobaczyć za kierownicą Mclarena. Hiszpan testował opony dla Pirelli. Alonso był pod wrażeniem pracy, jaką wykonał zespół.

– Oczywiście jest do krok do przodu w każdym aspekcie samochodu. Myślę, że bolid ma większą przyczepność i mniej się wlecze na prostych. Silnik także jest mocnym atutem. Ogólnie rzecz biorąc, myślę, że rozwój idzie w dobrym kierunku – powiedział Alonso.

Hiszpan wycofał się ze startów w Formule 1, jednak zostawił sobie otwarte drzwi na ewentualny powrót. Alonso został zapytany o to, czy jazdy w tegorocznym bolidzie Mclarena dały mu impuls do rozważania powrotu do F1.

– Nie do końca. Myślę, że to co mogłem osiągnąć w Formule 1 osiągnąłem. Bez żalu. Osobiście wątpię, abym powrócił do F1, bo moja decyzja jest pewna, aby zaprzestać w niej startów. Jeśli pewnego dnia miałbym do niej wrócić, to tylko po to, żeby wygrać mistrzostwo. Taka możliwość jest kusząca dla każdego kierowcy, ale żeby przyjeżdżać do mety na siódmym lub szóstym, a nawet czwartym miejscu to niekoniecznie – powiedział dwukrotny mistrz świata.

Na chwilę obecną Hiszpan chce się skupić na starcie w Indianapolis 500. Ostatnio mogliśmy także zobaczyć Alonso testującego Toyotę Hilux na rajd Dakar.

Fot: newsroom.toyota.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *