Fernando Alonso: Po odejściu Rosberga z F1 rozmawiałem z Mercedesem

Autor: | 24 lutego 2017

Fernando Alonso przyznał, że rozmawiał z Mercedesem, po tym jak Nico Rosberg ogłosił zakończenie kariery. Jednocześnie Hiszpan zaznaczył, że nie były to poważne rozmowy.

Po odejściu na sportową emeryturę, zespołowym partnerem Lewisa Hamiltona został Valtteri Bottas. Jednak zanim ekipa z Brackley ogłosiła podpisanie kontraktu z fińskim zawodnikiem, dziennikarze podawali wiele innych nazwisk w tym m.in. Fernando Alonso.

– Kiedy Rosberg przeszedł na emeryturę przez kilka dni prowadziłem rozmowy z Mercedesem, było kilka telefonów, ale wiedziałem, że to bez sensu, bo byłem szczęśliwy w McLarenie – tłumaczył dwukrotny mistrz świata.

– Powiedzmy, że po niespodziewanym odejściu Rosberga, Mercedes chciał zbadać sytuację, co jest zrozumiałe. Nie było w tym nic dziwnego, nie były to głębokie rozmowy. Chcieli sprawdzić moją sytuację, która była jasna. W tym roku jeżdżę dla McLarena i jestem tu szczęśliwy, dlatego nie było sensu kontynuować rozmów – dodał.

Chociaż Hiszpan szanuje decyzję niemieckiego kierowcy, sam nie postąpiłby w ten sposób.

– Każdy ma swoje motywacje w życiu, swoje własne cele, a on walczył, aby zostać mistrzem świata. Starał się przez wiele lat, w 2015 roku był blisko, ale w 2016 pokazał swoje możliwości. Kiedy już to osiągnął pomyślał, że emerytura będzie najlepszym rozwiązaniem. W moim wypadku nie mógłbym przestać. To jak narkotyk.

– To był odważny krok i teraz cieszy się innym życiem. Życzę mu jak najlepiej, ale ja mam inny charakter. Jestem kierowcą wyścigowym. Mając 80 lat nadal będę ścigał się w kartingu i będę naciskał na dzieciaki, które będą jechały przede mną – zakończył.