Ferrari nadal otwarte na współpracę z Red Bullem

Autor: | 9 listopada 2015

Ferrari Logo 3Podczas odbywającej się w Mugello imprezy Finali Mondiali Sergio Marchionne oświadczył, że Ferrari nadal chce pomóc w rozwiązaniu problemów Red Bulla.

n

W przeciwieństwie do Mercedesa i Hondy, Ferrari nie zatrzasnęło drzwi przed Red Bullem i jest gotowe dostarczyć rywalowi z Milton Keynes silników na przyszły sezon. Oferta dotyczy obydwu zespołów Red Bulla, nie tylko Toro Rosso.

n

– Istnieje możliwość współpracy z Red Bullem, ale nie w kontekście udostępnienia takiego samego silnika, jakiego używa Ferrari – wyjaśnił w wywiadzie dla włoskich mediów prezydent Marchionne. – Więc wyrażamy chęć pełnienia takich usług w ramach drugoplanowego projektu, ale to nie może być ten sam silnik, który Ferrari używa podczas wyścigów.

n

Marchionne dodał, że współpraca z Red Bullem byłaby osobnym projektem, zakładający współpracę z Berniem Ecclestonem.

n

– Poinformowaliśmy o tym Berniego – powiedział Marchionne. – I jesteśmy gotowi wspomóc nie tylko Red Bulla, ale i inne zespoły, ale nie tą samą jednostką, której używa Ferrari.

n

Marchionne ostro skrytykował głosy niezadowolenia, jakie pojawiły się po tym, jak Ferrari skorzystało z veta, żeby zablokować kontrowersyjną ustawę o ustaleniu maksymalnej ceny na silniki dla zespołów-klientów.

n

– Domaganie się, żebyśmy wzięli na siebie obowiązek i koszty finansowania innych zespołów jest skrajnie obsceniczne – wyznał Marchionne. – To zaskakujące, że Jean Todt, który ma ogromne doświadczenie w Formule 1, nie zdaje sobie sprawy, jak wielkim obciążeniem dla budżetu przedsiębiorstwa jest praca nad stworzeniem silnika o tak skomplikowanej budowie. Mimo wszystko, myślę, że Jean stara się znaleźć rozwiązanie – dodał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *