Ferrari skrytykowało zachowanie Ricciardo i Kvyata

Autor: | 29 października 2015

Fot. Scuderia Ferrari / FB

Fot. Scuderia Ferrari / FB

n

Zdaniem szefa Scuderii, wybryki Daniila Kvyata i Daniela Ricciardo były nie na miejscu.

n

Podczas Grand Prix USA, przez tor w Austin przeszła fala mocnych i intensywnych opadów deszczu. W związku z tym, sobotnie kwalifikacje zostały przesunięte na niedzielny poranek. Jednak zanim zapadły jakiekolwiek decyzje, mechanicy Force India, Saubera i Williamsa postanowili umilić chwile kibicom zgromadzonym na trybunach. Robiono meksykańskie fale, bawiono się w wioślarstwo, ale kierowcy Red Bulla poszli o krok dalej.

n

Zawodnicy stajni z Milton Keynes wyszli z garażu i przy ogromnym aplauzie publiczności odtańczyli walca. Aczkolwiek nie wszystkim było do śmiechu.

n

– Jesteśmy zespołem Formuły 1, a nie Cirque du Soleil – powiedział Maurizio Arrivabene. – Jeśli ktoś bawi publiczność, to w porządku.

n

– Jednak my rozdawaliśmy autografy wszystkim, którzy na nas czekali. Wzięliśmy dzieci na wózkach inwalidzkich do naszego garażu. Wolimy robić takie rzeczy, a nie udawać, że łowimy ryby i wygłupiać się w telewizji – dodał.

n

Kimi Raikkonen również nie był zachwycony takim zachowaniem.

n

– F1 to nie cyrk. Oczywiście ludzie nie są zadowoleni, gdy nie jeździmy, ale nie możemy ich uszczęśliwiać innym zachowaniem. Zdarza się, że ludzie zaczynają myśleć co robimy, gdy dzieją się takie rzeczy. Ale każdy dokonuje wyboru. Dla mnie jesteśmy tutaj, aby wykonać naszą pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *