Harmonogram Grand Prix Chin niezmieniony

Autor: | 7 kwietnia 2017

Cały rozkład weekendu wyścigowego  o Grand Prix Chin pozostanie bez zmian. Wcześniej, przez  fatalną pogodę w Szanghaju zrodził się pomysł przesunięcia wyścigu z niedzieli na sobotę.

Ciężkie chmury, które zagościły nisko nad Shanghai International Circuit spowodowały dzisiejsze skrócenie pierwszego treningu, a także odwołanie drugiej sesji. Tak złe warunki pogodowe uniemożliwiłby lądowanie helikoptera na terenie pobliskiego szpitala czy dotarcie w przepisowym czasie 20 minut karetki. Te czynniki nie spełniające regulaminu FIA sprawiły, że samochody na torze w Chinach pojawiły się dziś tylko raz.

Patrząc na tak ciężkie warunki pogodowe, które miałyby ulec zmianie na sobotę, pojawił się pomysł, by wyścig przesunąć właśnie na ten dzień. Jednak zapowiadana nie najlepsza pogoda na niedzielę nie ma być tak straszna, jak boją się tego wszyscy. Rozkład jazdy na Grand Prix nie został zmieniony, co wszystkim menadżerom zespołów przekazał Charlie Whiting.

Na pomysł sobotniego wyścigu był otwarty szef zespołu Mercedesa. Stwierdził on jednak, że FIA postąpiła prawidłowo.

– Myślę, że stabilność formatu weekendu wyścigowego jest ważna, ale to czym powinniśmy się zająć bardziej niż pomysłem wyścigu w sobotę, to tym z jakich powodów nie mogliśmy jeździć dzisiaj i dlaczego helikopter nie mógł lądować – powiedział Wolff dla Autosport. – Niemniej, sobotni wyścig byłby dobrą okazją do spróbowania czegoś innego – zakończył.