Fot. Domotor Csaba


Kolejnym krokiem dla Kubicy będzie występ w treningu?

Autor: | 19 października 2017

Węgierski oddział Motorsportu podaje informację, że Robert Kubica będzie mógł pojawić się w bolidzie Williamsa, podczas treningu w Brazylii lub Abu Zabi. Byłby to kolejny sprawdzian dla polskiego kierowcy, który miałby okazję, by pojeździć tegorocznym bolidem.

Autorem tej wieści jest David Hujber. Węgier twierdzi, że Kubica jest faworytem do fotela brytyjskiej ekipy na sezon 2018. Zaletami naszego rodaka mają być nie tylko umiejętności sportowe, ale też ewentualne wsparcie finansowe czy gigantyczna ilość fanów, którzy wszędzie podążają za swoim idolem.

– Jaki jest następny krok? Zgodnie z plotkami w padocku, Kubica mógłby pojechać w sesji treningowej w Brazylii lub Abu Zabi, a możliwe, że nawet w obu tych lokalizacjach, w aucie Williamsa z 2017 roku. Byłaby to dobra szansa na zobaczenie Roberta przy pracy w bardziej intensywnych okolicznościach – pisze dziennikarz.

Zespół chce podjąć decyzję o składzie kierowców do końca roku, wiec z pewnością dodatkowe sprawdzenie Roberta byłoby czymś pozytywnym. Do tej pory mówiło się przede wszystkim o tym, że Kubica wystąpi w teście młodych kierowców, który odbędzie się zaraz po końcu sezonu w Abu Zabi. Wszelkie metody prowadzą do szczęśliwego zakończenia, więc być może Williams skorzysta ze wszystkich opcji. Na razie są to tylko pogłoski, dlatego trzeba ze wszystkim poczekać na oficjalne stanowiska teamu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *