Lauda: Silnik Ferrari równy silnikowi Mercedesa

Autor: | 11 listopada 2015

mercedes ferrari hamilton alonsoWedług Nikiego Laudy tegoroczny silnik Ferrari osiągnął tę samą moc, jaką mogą poszczycić się silniki dominującego od dwóch lat Merdecesa.

n

– Zespół z Maranello zrobił wyraźny krok do przodu w osiągach w tym sezonie, a wprowadzenie ulepszonej jednostki napędowej podczas GP Włoch zniwelowało przewagę w mocy, jaką posiadał Mercedes – powiedział Lauda.

n

– W tym roku konieczny był spory progres, żeby wykonać lepszą robotę niż Ferrari – wyznał legendarny kierowca w wywiadzie dla włoskiego Autosprint magazine. – Od kiedy użyli ulepszony silnik w Monzy, powiedziałbym, że dorównali nam mocą i osiągami. 20 KM przewagi, jaką mieliśmy, już nie istnieje. Jesteśmy teraz na równym poziomie: to pewne, dzięki naszym źródłom informacji.

n

Lauda przyznał, że wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie dominacja niemieckiego zespołu zostanie przerwana, ze względu na ograniczone możliwości rozwoju.

n

– W 2016 sytuacja się zmieni, ponieważ w Formule 1 nie da się utrzymywać technicznej wyższości przez długi czas – dodał Lauda. – Wiemy, że reszta może nas dogonić. Jeżeli jest się na granicy dozwolonych przepisowo osiągów, ciężko zrobić duży krok do przodu, co z kolei ułatwia zadanie tym za nami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *